Так, порівняно з опитуванням, проведеним у листопаді 2009 року, рівень електоральної підтримки Партії регіонів знизився відповідно з 53,8% до 30,7%.
У той же час рівень підтримки Блоку Юлії Тимошенко зріс із 2,9% до 3,8%. За ВО «Свобода» у листопаді проголосувало би 0,1% луганчан у листопаді 2009 року і 0,6% у березні цього року. А партія Литвина втратила підтримку із 2,4% до 0,7%.
При цьому відзначається розчарування жителів області в усіх політичних силах. Проти всіх на парламентських виборах готові проголосувати 23,2% від загального числа опитаних.
Найбільшу заклопотаність учасників опитування викликають високі ціни, низька зарплата (пенсія, стипендія), висока вартість комунальних послуг, рівень медичного обслуговування, безробіття та інфляція.
При цьому майже половина опитаних (49,2%) заявили про погіршення їхнього матеріального становища.
Більше половини опитаних (54%) з різним ступенем впевненості висловили готовність терпіти труднощі, пов'язані з проведенням реформ, якщо їх результатом буде покращення життя.
Про свою неготовність терпіти труднощі процесу реформування заявили в цілому 28,3% респондентів. 17,7% опитаних не змогли визначитися з даного питання.
Дослідження було проведене на замовлення обласної ради у березні-квітні 2011 року. Всього було опитано 5146 мешканців усіх міст і районів області. Розподіл за територіально-адміністративнимиодиницямипроводився на основі статистичної інформації про чисельність населення.
За даними Фонду «Демократичні ініціативи», кількість українців, які бажають йти на вибори, сягнула рекордно низького рівня – 53%.