"Ліквідація наслідків аварії протягом цього року неможлива … Роботи здійснюються з великим запізненням", – заявили фахівці TEPCO.
Це пов'язано з великими пошкодженнями на першому, другому і третьому енергоблоках і розплавленням паливних збірок, яке сталося там.
Зокрема, повідомляється, що за останню добу рівень води, що скупчилася в підземних приміщеннях першого енергоблоку після витоків води під час охолодження реактора, через зливи піднявся на 20 см.
У середині квітня TEPCO заявляла, що очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоках АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції – протягом трьох місяців.
Після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня в Японії на розташованій на північному сході країни АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження.
У результаті інцидентів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, ввести заборону на перебування людей у зоні відчуження, а також направити настійні рекомендації з евакуації жителів низки районів, розташованих у радіусі 30 кілометрів і більше від АЕС.
Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській та питній воді, а також в продуктах.
Як стало відомо у травні, на першому, другому і третьому блоках станції сталося розплавлення паливних зборок через те, що перебої з електрикою після землетрусу привели до припинення надходження охолоджувальної води.
Фахівці вважають, що на всіх трьох реакторах велика ймовірність найгіршого сценарію, згідно з яким розплавлення паливних стрижнів призвело до так званого явища "melt-down", коли ядерне паливо випадає з розплавлених стрижнів і накопичується в нижній частині корпусу реактора.
Японське агентство з ядерної та промислової безпеки (NISA) оголосило 12 квітня про присвоєння максимального – сьомого рівня небезпеки аварії на "Фукусіма-1". Сьомий рівень ядерної небезпеки встановлювався лише одного разу – під час аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році