«Що не вистачає цим процесам? Довіри. Чому рік в СІЗО сидить Діденко? Чому голова митної служби рік сидить в СІЗО? Чому сидить шість місяців Луценко. Хто завтра стане жертвою? Я? Можливо, я», – не виключає Ющенко.
На його переконання, нині, у першу чергу, потрібно говорити про публічність подібних справ, оскільки у суспільства не має довіри до влади і, зокрема, судової системи. Адже «якщо не має довіри до суду – відразу робиться висновок: це політичні репресії».
«Коли справи Діденка, Луценка, Пукача ведуться у секретному режимі, як вони (влада – Ред.) збираються пояснити громадськості, що на закритому судовому процесі оголошується справедливий вирок», – дивується Ющенко.
Він переконаний, що якщо така практика буде продовжуватися, то «у нас кожна така справа викликатиме громадянське протистояння».
Як повідомлялось 23 травня Печерський райсуд Києва призначив до розгляду по суті справу за обвинуваченням Юрія Луценка на 27 травня і залишив екс-міністру міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Після засідання суду Луценка доставили до Київського слідчого ізолятору.
Екс-глава МВС перебуває у СІЗО з кінця грудня 2010 року. Йому пред’явлена низка звинувачень.
Нагадаємо, 26 квітня Печерський районний суд направив до Генпрокуратури справу за обвинуваченням заступника голови НАК «Нафтогаз-Україна» Ігоря Діденка, екс-голови Державної митної служби України Анатолія Макаренка, колишнього заступника начальника Енергетичної регіональної митниці Тараса Шепітька.
Таку постанову суд виніс, розглянувши клопотання підсудних про необхідність направити справу до прокуратури для перегляду обвинувального висновку у зв'язку з порушенням Генпрокуратурою кримінальної справи стосовно екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо «газових контрактів» 2009 року .