Депутати Луцької міськради глибоко обурені подіями, що відбуваються навколо Юлії Тимошенко, які набули відвертих ознак політичних репресій та переслідування.
«Забувши про свої передвиборчі обіцянки, влада пішла на підміну демократії диктатурою, необхідні економіці реформи підмінили банальним обкраданням найменш захищених верств населення, справжню історію замінили на міфи радянської доби, суддівську об’єктивність підмінили суддівським беззаконням, замість свободи слова хочуть нав’язати свободу мовчання», – йдеться у зверненні луцьких депутатів.
Луцька міськрада акцентувала увагу Януковича, що арешт Тимошенко може стати саме «тим детонатором, що призведе до вибуху народного гніву, до повторення в Україні подій, які недавно мали місце в арабських країнах».
«Керівництво держави не може цього не усвідомлювати. Тому ми сприймаємо таку політику влади, як свідоме провокування народного невдоволення, кінцевою метою якого є введення у країні надзвичайного стану та повне згортання демократичних свобод», вважають депутати.
Вони закликали президента Януковича, парламент та Генпрокуратуру припинити політичні репресії щодо Тимошенко та Луценка.
Як повідомлялось, Генпрокуратура заявила про завершення розслідування так званої газової справи. 24 травня перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін висловив надію, що Тимошенко не затягуватиме ознайомлення і справу буде швидко передано до суду.
Останнім часом Генпрокуратура неодноразово звинувачувала Тимошенко у зриві слідчих дій, а 24 травня лідера «Батьківщини» мало не заарештували.
Нагадаємо, 23 травня Печерський райсуд Києва призначив до розгляду по суті справу за обвинуваченням Юрія Луценка на 27 травня і залишив екс-міністру міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
У Державній пенітенціарній службі України поінформували, що після засідання суду Луценка доставили до Київського слідчого ізолятору.
Луценко перебуває у СІЗО з кінця грудня 2010 року. Йому пред’явлена низка звинувачень. Зокрема, Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна» у Києві.