Відповідно до звіту компанії-оператора аварійної японської АЕС Tepco, пошкодженим виявився не лише перший реактор, але й другий та третій реактори. На них теж відбувався витік радіоактивної води.
До цих пір Tepco була переконана, що витік стався лише на одному реакторі. Наразі невідомо, якими є очікувані наслідки «нового відкриття». Хоча, оскільки паливні стержні другого та третього реакторів знаходяться під водою та постійно охолоджуються, ймовірність поглиблення атомної кризи в регіоні мінімальна.
Загалом на Тихоокеанському узбережжі розташовано шість реакторів. На першому реакторі, де 11 березня сталася аварія, робочі й далі намагаються зупинити витік радіації та відновити контроль на станції. Внаслідок землетрусу та руйнівного цунамі частина АЕС на Фукусімі була знищена. Значно пошкоджено системи охолодження. З тих пір викид радіації не припиняється.
Нагадаємо, 11 березня в результаті землетрусу і викликаного ним цунамі виявилася пошкоджена інша японська АЕС – "Фукусіма-1". Напередодні, 5 травня, робочі аварійних бригад увійшли в реакторний корпус – вперше після вибуху.
За даними компанії-оператора японської АЕС "Фукусіма-1" станом на середину квітня, на стабілізацію ситуації може піти до дев'яти місяців.
Аварію на АЕС "Фукусіма-1" називають найсерйознішою після Чорнобильської катастрофи 1986 року.
Кількість загиблих в результаті руйнівного березневого землетрусу на північному сході Японії та цунамі, що сталося слідом за ним, а також сильних повторних підземних поштовхів, у квітні становила 14 тисяч 704 людини