"Наступним етапом у розвитку відносин Україна-ЄС в економічній сфері у довгостроковій перспективі (15-20 років) після створення зони вільної торгівлі може бути створення митного союзу", – зазначив глава української делегації на переговорах про створення зони вільної торгівлі.
Як повідомляє європейське видання EuroActive – офіційний партнер Брюссельського бізнес-саміту, що проходить в ці дні в Брюсселі, у ході обговорення питання перспективних відносин України з ЄС аналогічна позиція була висловлена і представником Росії.
Учасники дискусії зійшлися на думці, що Україна, Росія і ЄС у довгостроковій перспективі зможуть сформувати єдиний економічний простір.
П'ятницький підтвердив позицію України, відповідно до якої відносини з ЄС є "одним з ключових пріоритетів", визнавши, що українсько-європейський Митний союз може бути створений в найближчі 15 років.
"Через 10 або 15 років не буде мати значення, чи це митний союз, або інша форма інтеграції", – цитує українського урядовця EuroActive.
Науковці Університету Оксфорда пояснюють, що, відповідно до європейського законодавства, економічна інтеграція може мати різні форми.
Зона вільної торгівлі є найпростішою з точки зору участі. Наступною фазою є Митний союз, в рамках якого досягається домовленість про загальний рівень митних тарифів на товари.
Далі йде спільний ринок, який передбачає, окрім вільного пересування товарів у рамках Митного союзу, вільне пересування робочої сили, капіталів та підприємництва.
Останньою стадією є економічний союз. Це – форма спільного ринку, в рамках якої реалізована єдина монетарна та фіскальна політики.
Нагадаємо, напередодні по закінченню консультацій з ЄС про створення зони вільної торгівлі П’ятницький заявив, що Україна і ЄС в цілому домовилися про захисні заходи на одяг "секонд-хенд".
Також зазначимо, що президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв вчора заявив, що Україні належить зробити вибір між створенням зони вільної торгівлі в рамках її євроінтеграції та співпрацею з країнами СНД через Митний союз і єдиний економічний простір.