У вівторок представники Каддафі повинні прибути до Москви, повідомив напередодні глава МЗС Сергій Лавров на зустрічі зі спецпредставником генерального секретаря ООН з Лівії.
У комітеті Держдуми Росії з міжнародних справ підкреслюють, що приїзд офіційної лівійської делегації не порушує резолюцію Ради безпеки ООН, яка вводить заборону на поїздки для ряду представників лівійського керівництва, зокрема, лідера Джамахірії.
Перший заступник голови комітету Держдуми Росії з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що зустріч глави російського МЗС з представниками лівійських властей не суперечить резолюціям Ради безпеки.
"У жодному разі. Що РБ ООН вважає лівійців якимись ізгоями, з якими не можна зустрічатися? На них накладено табу резолюцією РБ ООН?" – заявив Слуцький.
Раніше Лавров заявив про те, що намічений на 18 травня візит представників лівійської опозиції відкладається "з технічних причин". Тим не менше, зазначив Лавров, у Москві сподіваються прийняти повстанців найближчим часом.
Як підкреслив глава МЗС РФ, Москва буде наполягати "на негайному виконанні головної вимоги Радбезу ООН про те, що лівійська влада зобов'язана уникати будь-яких дій, які ведуть до жертв серед мирного населення".
Росія вважає, що сторони лівійського конфлікту повинні якомога швидше почати переговори без будь-яких попередніх умов, зазначив глава зовнішньополітичного відомства. Посередниками у переговорах, на думку Лаврова, можуть виступити спеціальний посланник Генерального секретаря ООН і представники Африканського союзу.
Тим часом напередодні прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо запросив дозволу видати ордери на арешт Муаммара Каддафі, його сина Саїфа Аль-Іслама, а також глави розвідки Абдулли Санусі.
Між тим сили НАТО продовжують наносити точкові бомбові удари по стратегічних об'єктах Лівії.
Напередодні ввечері та у вівторок вранці були обстріляні будівля служби безпеки і антикорупційне міністерство в Тріполі. Обидві будівлі стоять неподалік від резиденції Каддафі.
Представники антикорупційного управління заявили, що кілька співробітників, які перебували в приміщенні, отримали поранення.
Кораблі НАТО знищили в порту Місрати судно з тонною вибухівки.
Уряд Муаммара Каддафі звинуватило альянс в послідовному руйнуванні телекомунікацій країни з корисливими цілями.
Хоча командування НАТО неодноразово підкреслювало, що вбивство Каддафі не є метою альянсу, проте в ході одного з нальотів на Тріполі в ніч на 1 травня загинув молодший син Каддафі – 29-річний Саїф аль-Араб, а також троє онуків глави держави і декілька його друзів і сусідів.