У Харкові 6 років суддею працював росіянин

16 Травня 2011, 20:59

Про цей безпрецедентний в міжнародній практиці випадок у ході прес-конференції у Харкові заявив народний депутат, перший заступник Голови парламентського комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін.

За словами депутата, він отримав документи, які підтверджують наявність у Бородіна паспорта і пенсійного посвідчення громадянина Росії.

Кармазін розповів, що будучи заступником голови Апеляційного суду Харківської області, 17 листопада 2004 року Михайло Бородін отримав паспорт громадянина Росії, що підтверджується наявною у нього копією заяви Бородіна на отримання паспорта з відміткою про його отримання Бородіним.

Варто нагадати, що відповідно до статті 4 Конституції України, в країні не передбачено подвійне громадянство. А добровільне отримання громадянином України громадянства іншої країни є підставою для позбавлення його громадянства України.

Крім того, Закон України "Про судоустрій і статус суддів" однозначно говорить про те, що суддею може бути тільки громадянин України, а у випадку втрати такого, він повинен бути негайно звільнений з посади.

Між тим, як заявив Кармазін, з 2004 року Бородін приховував інформацію про те, що він став громадянином Росії та має прописку в місті Білгороді, що тягне за собою відповідальність, щонайменше, за двома статтями Кримінального Кодексу України – 358 і 366.

"Я звернувся до Генерального прокурора України Пшонки з проханням провести перевірку внесення Михайлом Бородіним завідомо недостовірних даних про громадянство в офіційні документи", – повідомив Кармазін.

"Крім того, я прошу Генпрокуратуру вирішити питання про порушення кримінальної справи як щодо самого Михайла Бородіна, так і осіб, винних у тому, що судді Апеляційного суду Харківської області вдавалося стільки років приховувати інформацію про своє громадянство", – зазначив депутат.

Кармазін вважає, що зазначений випадок не має аналогів у світі. "Я запитую: чи є в цій країні СБУ, розвідка, контррозвідка? На якій підставі громадянин Росії виносить судові рішення стосовно громадян України?"

Крім того, як зазначив народний депутат, виявлені факти вимагають скасування всіх рішень, які Бородін виносив "Іменем України", будучи суддею.

Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін у своїй відповіді повідомив, що українська сторона вже звернулася до Генеральної прокуратури Російської Федерації з проханням надання відповідну міжнародну допомогу при розгляді справи щодо Михайла Бородіна.

У свою чергу прокуратура Харківської області почала перевірку щодо можливих дій Михайла Бородіна, які загрожують національній безпеці України і суперечать інтересам держави.

Нагадаємо, у квітні Верховна рада посилила міграційне законодавство, затвердивши зміни до законів, що регулюють статус іноземців, що знаходяться на території Україні.