Адвокатам Тимошенко допоможе Лавринович

16 Травня 2011, 10:12

Матеріали кримінальної справи спростовують точку зору прокуратури про те, що директиви повинні були затверджуватися рішенням уряду. За словами представників оточення Тимошенко, ці матеріали будуть використані в суді як головних аргументів захисту.

З відповіді колишнього заступника генерального прокурора Віктора Кудрявцева на депутатський запит Володимира Олійника (Партія регіонів), датованого червнем 2010 року, можна зробити висновок, що екс-прем'єр під час підписання директив не порушувала закон.

«Встановлено, що законодавство передбачає затвердження Кабінетом міністрів директив делегаціям та представникам України лише щодо ведення переговорів і підписання міжнародних договорів України. У свою чергу закон «Про зовнішньоекономічну діяльність», який регулює основні принципи цієї діяльності, не містить норм про надання органами державної влади директив суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності щодо укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів)», – йдеться в листі Кудрявцева Олійнику.

Він також посилається на закон «Про Кабінет міністрів», в якому «прямо не передбачені ні повноваження прем'єр-міністра одноосібно приймати відповідні рішення, ні заборона приймати такі рішення».

«Директиви делегації НАК «Нафтогаз Україна», «Газпром» на переговори з ВАТ… не можуть розглядатися в розумінні директив уряду, затвердження яких регулюється законодавством України», – резюмується в документі.

Це підтверджується і в листі міністра юстиції Олександра Лавриновича голові СБУ Валерія Хорошковському, датованому 7 квітня цього року, яке також фігурує в матеріалах кримінальної справи.

Міністр повідомляє, що «вимог необхідності затвердження Кабінетом міністрів директив делегації НАК «Нафтогаз Україна» на переговори з іншими суб'єктами господарювання статут не містить».

«У свою чергу закон «Про зовнішньоекономічну діяльність»… не містить норм щодо надання органами державної влади директив суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності на підписання зовнішньоекономічних договорів (контрактів). Виходячи з вищевикладеного, законодавство передбачає затвердження Кабінетом міністрів директив делегаціям чи представникам України на ведення переговорів і підписання тільки міжнародних договорів України», – йдеться в листі Олександра Лавриновича.

Представники захисту Юлії Тимошенко впевнені, що ці документи стануть вагомим аргументом при розгляді кримінальної справи в суді.

На думку захисника екс-прем'єра, народного депутата Сергія Власенка («БЮТ- Батьківщина») наявність зазначених документів – це не єдиний приклад «свідомого перекручування фактів» представниками слідства. За його словами, слідчий «з маніакальною наполегливістю стверджує, що нібито Україна, нібито завдяки контрактам Тимошенко стала отримувати газ по $450 за тисячу кубометрів».

«Але в матеріалах справи є експертиза, проведена в рамках кримінальної справи, а також так звана довідка «Нафтобазу» про нібито фінансові збитки (також є в розпорядженні видання). І навіть у цій довідці запрошені наслідком експерти відзначили, що в 2009 році Україна споживала газ не за $450 за тисячу кубометрів, а за $ 233! Тобто і цей елемент слідчий свідомо спотворив!», – зазначає Власенко.

10  травня Печерський районний суд переніс розгляд скарги Юлії Тимошенко. Як відомо, вона оскаржила порушену 11 квітня кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році.

17 березня Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування можливої державної зради в діях тодішнього прем'єр-міністра Тимошенко під час переговорів і підписання 2009 року газових угод між Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" і російською компанією "Газпром".

Рада призначила головою цієї комісії депутата Інну Богословську (фракція Партії регіонів), заступником – депутата від фракції Народної партії Юрія Литвина і обрала до її складу загалом 8 парламентаріїв.

Як відомо, Генеральна прокуратура розслідує дві кримінальні справи стосовно Юлії Тимошенко.24 грудня ГПУ прокуратура порушила кримінальну справу за фактом закупівлі 1 тисячі автомобілів у кредит під державні гарантії, надані Кабінетом Міністрів Юлії Тимошенко.15 грудня Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко за фактом нецільового використання коштів, одержаних Україною в рамках Кіотського протоколу.