"Сумарна потужність ГТС України – 142 мільярди кубометрів газу на рік, зараз там проходить десь 118 із недовантаженням із різних причин – відповідно до контрактів і за технічними можливостями", – сказав він.
"Я допускаю, що якийсь перерозподіл буде, адже подача газу з північних родовищ коротша через "Північний потік", – сказав Язєв.
При цьому він підкреслив, що РФ не збирається відмовлятися від транзиту по українській ГТС.
"Ми завжди підкреслювали, що без неї обійтися не можемо, але нам і Європі набагато легше стане, якщо з`явиться ще один шлях постачання газу до Європи", – додав Язєв.
Як він зазначив, було заявлено, що до початку видобутку газу зі Штокманського родовища постачання по "Північному потоку" здійснюватимуться з Південноросійського родовища.
При цьому Язєв підкреслив, що Росія має єдину систему газопостачання й може поставити газ із будь-якого родовища у будь-яку точку на кордоні Росії.
Він зазначив, що проектна потужність першої нитки "Північного потоку" становить 27,5 мільярдів кубометрів на рік і контракти на цей обсяг є. "Не бачу проблем із завантаженням цієї нитки, і через рік буде пущена друга нитка", – зазначив Язєв.
Він також вважає, що зараз немає підстав для перегляду ціни на газ для України. Крім цього Язєв вважає, що в разі приватизації "Нафтогазу" недопуск до неї "Газпрому" нелогічний.
"Як це зрозуміти? "Газпром" – основний партнер і "Нафтогаз" живе від газпромівського газу – за рахунок поставок і транзиту… а акції продати хоч кому, тільки не "Газпрому" – це незрозуміла дискримінація", – підкреслив Язєв.
Він також зазначив, що РФ виступає за покрокове об`єднання двох компаній.
Нагадаємо, 5 травня прем'єр-міністр РФ Владімір Путін заявив, що задоволений завершенням роботи на морській ділянці будівництва першої нитки газопроводу «Північний потік» і назвав її «кватиркою» в Європу.
Раніше Путін заявляв, що Росія розглядає можливість будівництва на Чорному морі потужностей з виробництва скрапленого природного газу, як альтернативи морської частини газогону «Південний потік».