Разом з тим Кудрін зазначив, що Мінськ може розраховувати на кредит. Однак не з російського бюджету, а з антикризового фонду Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС, в яке, крім Росії та Білорусі, входять Казахстан, Киргизія, Таджикистан і Узбекистан).
Умови позики можуть бути узгоджені 19 травня, коли до Білорусі приїде російський прем'єр Владімір Путін.
Кудрін підкреслив, що 3 млрд доларів Мінську може не вистачити, так що для виходу з кризи білоруській владі потрібно звернутися за допомогою до МВФ і інших країн, які могли б виділити кошти.
Росія, підкреслив міністр фінансів, в цьому списку не значиться. Водночас, за словами представниці Міжнародного валютного фонду в Мінську Наталії Колядін, її організація поки не отримувала відповідного запиту від білоруської влади.
Крім того, білоруська влада могла б зайнятися приватизацією державних активів. Це, на думку глави російського Мінфіну, дозволило б їй лишу у цьому році заробити більше 2 млрд доларів.
Заява представника Мінфіну Росії прозвучала в той же день, коли Національний банк Білорусі послабив обмеження на обмінний курс іноземної валюти, про що просила раніше Москва.
При цьому влада назвала цю подію не девальвацією, а "реалізацією плану поетапного виходу на єдиний курс білоруського рубля та стабілізацією ситуації на внутрішньому валютному ринку".
Білорусь останнім часом переживає важку валютну кризу. За даними Reuters, з початку цього року центробанк країни втратив чверть всіх своїх запасів, намагаючись підтримати курс білоруського рубля.
Багато експертів пов'язують цю кризу з величезними витратами, на які торік, напередодні президентських виборів, пішла адміністрація Олександра Лукашенка.
МВФ раніше вже попереджав білоруську владу про необхідність проведення реформ, які здатні вивести країну з нинішньої валютної кризи.