Зокрема, США використає $19 млн на запуск програми для обходу новочасної системи інтернет-опору, яку використовує Китай. Так, інтренет-система КНР блокує сторінки зі словами Тибет, Тяньаньмень, Тайвань тощо.
До переліку заборонених імен та назв потрапило також ім’я держсекретаря США Хіларі Клінтон, яка нещодавно виступила на захист прав людини в Китаї, а також на підтримку вільного інтернету, наголошуючи на його важливій ролі у поваленні арабських диктатур.
Клінтон неодноразово критикувала Китай за порушення прав людини, спробу зупинити історію та нівелювання свободи. Більш того, держсекретар зазначила, що китайська система приречена до занепаду, чим викликала гнів уряду КНР.
За словами відповідального за права людини в Держдепартаменті США Майкла Поснера програма буде спершу ідентифікувати файли, які блокують китайські та іранські фареволи, а потім пересилатиме їх ще раз за адресою, звідки пішов запит. Відхилені запити будуть надходити до користувачів на персональні поштові скриньки та будуть розміщуватися на блогах та порталах, які важко заблокувати.
Окрім запуску нової програми для обходу цензури, США також активував сервіс Twitter арабською, перською мовами та планує зробити це також китайською, російською та гінді.
Зазначимо, що у лютому цього року «Репортери без кордонів» випустили щорічну карту свободи слова у світі. Україна позначена на карті червоним кольором – це категорія «складна ситуація». Також червоний колір – у Росії, Білорусі, Китаю, Іраку, Афганістану, Венесуели, Колумбії, Туреччини тощо.