На четвертому місці опинився Токіо, на п'ятому – Брюссель.
У складанні рейтингу міст, який готується щорічно з 2008 року, враховувалися показники політичного впливу, економічної активності, якості життя і рівня їх культурного значення. У цьогорічному рейтингу найбільше значення для підсумкового показника мало «надання інвестиційних можливостей і їх вплив на світових бізнес-лідерів і політичну еліту».
За якістю життя передові позиції традиційно займають австралійський Сідней і швейцарський Цюріх. Підріс рейтинг Лондона – наприклад, турбота влади про транспортну інфраструктуру очевидна багатьом мандрівникам після прибуття в місто залізничним або авіаційним транспортом.
Столиця України, місто Київ, не увійшло до списку.
В майбутньому рейтинг продовжать очолювати Нью-Йорк і Лондон, стверджують експерти. На їх думку, ще близько 10 років вони конкуруватимуть за перше місце в рейтингу. А ось рейтинг інших міст зазнає серйозні зміни.
Сталі азіатські центри ділової активності, такі як Сінгапур, Гонконг і Токіо, можуть поступитися в рейтингу свої місця Пекіну і, особливо, Шанхаю. Ще помітніше впадуть рейтинги Женеви, Цюріха, Вашингтона і Сан-Франциско, а Ванкувер зовсім випаде з першої двадцятки.
Західним містам кидають виклик центри ділової активності, що розвиваються, в Бразилії, Росії, Індії і Китаї, вважає автор дослідження Лайам Бейли.
Найбільш перспективними містами стануть Мумбаї (Бомбей), Москва, яка в цьому рейтингу займає 21 місце, і Сан-Паулу. Протягом наступних десяти років кожен з них підніметься на 6-8 позицій.