Як пише видання, будуть також оприлюднені імена всіх, хто співпрацював з КДБ.
«Така інформація є дуже важливою і потрібною», – зазначив прем’єр Литви Андрюс Кубілюс під час презентації інтренет-порталу kgbveikla.lt, на якому і є опубліковані зазначені документи.
Кубілюс додав, що інформація про діяльність КДБ важлива також для Росії та її громадян.
«Документи дозволять розібратися в ситуації, в якій жила Литва протягом 50 років радянської окупації», – сказав прем’єр.
Керівник Центру досліджень геноциду та резистенції Литви Тересе-Біруте Бураускайте вважає, що оприлюднена інформація може викрити імена осіб, які зараз займають високі посади та відіграють важливу роль у публічному житті країни.
Імена осіб, які раніше вже призналися у співпраці зі службами КДБ залишаться засекреченими, тоді як імена тих, хто цього раніше не визнавав – стануть публічно відомими.
Згідно з Законом про архіви КДБ агенти радянських спецслужб могли добровільно визнати свою співпрацю з комітетом державної безпеки СРСР до 2000 року. Більше 1,2 тис. осіб призналися у співпраці.
«Ми не публікуємо окремого списку агентів та опису їх діяльності, а лише оприлюднюємо інформацію про діяльність КДБ як інституцію»,- зазначила Бураускайте.
В перший день функціонування порталу kgbveikla.lt уже оприлюднено 150 документів.
Нагадаємо, базу даних електронного архіву СБУ отримали два університети – «Києво-Могилянська академія» та Львівський національний університет імені Івана Франка.