Найпопулярніші підліткові сленгові слова: милота, сігма, скібіді

10 Лютого 2025, 12:51

Як зазначає Oxford University Press, в 2024 році вони опитали понад 6000 дітей віком від 6 до 14 років у Великій Британії, бажаючи дізнатися, які сленгові слова вони вживають найчастіше. Остаточні результати показали, що перемогло слово «милота» (kindness) (61% голосів). Тоді як «сігма» та «скібіді» посіли друге та третє місця (з 16% та 15% відповідно), що підкреслює вплив соціальних мереж на мову дітей.

Їхнє опитування засвідчило, що причина вибору «милоти» пов’язана з психічним здоров’ям, а вчителі також сказали, що серед молоді зростає усвідомлення більшого впливу милоти (доброти) на психічне благополуччя. Тим часом згадки про глобальне насильство та поточні конфлікти ще більше підкреслюють, наскільки діти налаштовані на поточні події. На запитання про те, чому вони обрали «милоту», респонденти часто використовували такі слова, як «треба» і «має бути», наприклад: «Оскільки так багато відбувається у світі, ми всі повинні бути добрими один до одного».

Говорячи про переможця, Андреа Квінсі, директор із продуктів раннього віку та початкової школи, сказала: «Це дуже обнадійливо, що милота була обрана — більшістю голосів — Дитячим словом року у 2024-му. Ми знаємо з попередніх років, що молодь дуже добре усвідомлюють великі проблеми, які можуть розділити нас як суспільство, і розуміють важливу роль, яку мова може відігравати в об’єднанні людей. Цей вибір говорить про щось більш особисте: усвідомлення проблем психічного здоров’я та прихованих проблем, з якими можуть зіткнутися інші. Це говорить нам, що емпатія, толерантність і мова, якою ми користуємося, мають значення, і що милота-доброта — це не лише вирішення багатьох проблем, але й те, що кожен може зробити, щоб змінити ситуацію».

«Сігма» — ще одне популярне слово серед молоді. BBC News Україна пише, що до його популярності причетний американський активіст Теодор Роберт Білл, який ще в 2010 році запропонував у себе в блозі використовувати новий тип чоловіків — сігма. Сігма – це 18-та літера грецького алфавіту, тобто не головна, але не так усе просто.

Білл опублікував у своєму блозі «піраміду вовчої ієрархії», проставивши альфа, бета-самців та інших, а сігм виділив окремо, за межами піраміди. Хоча, на його думку, сігма перебувають на одному рівні з альфа. Але на відміну від альфа, їм не потрібен колектив, аби самовиражатися. Ця теорія з інтернету пішла в маси. І тепер вважається, що сігма — це такий собі «крутий самотній вовк», що живе за власними правилами; лідер, який не прагне лідерства чи схвалення інших. Він багатьом подобається, але водночас тримається осторонь. Він часто мовчазний, закритий в собі, та разом з тим амбітний, креативний, незалежний, із нестандартним мисленням. Сігма начебто притягує жінок, як магнітом. Але часто він не має на них часу чи настрою, для нього це просто не в пріоритеті. Серед сігм називають Патріка Бейтман із фільму «Американський психопат» — багатія із Мангеттена, який виявляється харизматичним маніяком-вбивцею. Крім того, персонажі-сигми ще є в «Джоні Уіку» із Кіану Рівзом, «Драйв» із Раяном Ґослінґом, «Таксисті» із Робертом де Ніро, «Лиці зі шрамом» із Аль Пачіно, «Гострих картузах» із Кілліаном Мерфі, «Бійцівському клубі» із Бредом Піттом і «Джокері» із Хоакіном Феніксом.

Третім за популярністю стало слово «скібіді», яке переважає серед покоління Альфа — тих, хто народився після 2010 року.

«Скібіді» не має реального значення: воно може означати одночасно погане, добре або дивне, залежно від контексту розмови. А також може використовуватися як тарабарщина. Діти, яких опитало Oxford University Press, наводили приклади того, коли вони вживали б цей термін, зокрема, «мої шанси виграти дуже скібіді» та «о, це взагалі режим скібіді».

Фраза вперше з’явилася в онлайн-серіалі «Скібіді туалет» на ютубі. Перше відео із серії Алєксєй Гєрасімов опублікував на сайті в лютому 2023 року, і воно швидко набуло популярності в мережі, особливо серед дітей. Мультфільм демонструє битву між унітазами з людськими головами та гуманоїдними істотами з електроприладами замість голови.