Виступаючи сьогодні перед журналістами, Кан закликав громадян країни купувати продукти, вироблені в північно-східних районах країни, що постраждали від стихійного лиха.
Японський прем'єр також повідомив, що енергетична політика країни потребує перегляду, відзначивши необхідність пошуку альтернативних поновлюваних джерел енергії.
У той же час він заявив, що атомна енергія буде, як і раніше, відігравати важливу роль в економіці Японії. При цьому нещодавно японський уряд заявив про намір добитися часткового закриття атомної електростанції "Хамаока", яка за даними сейсмологів, знаходиться на місці великого тектонічного розлому на північний захід від Токіо. У випадку великого землетрусу тут велика небезпека руйнувань.
Між тим, даними компанії-оператора японської АЕС "Фукусіма-1" станом на середину квітня, на стабілізацію ситуації може піти до дев'яти місяців. Аварію на АЕС "Фукусіма-1" називають найсерйознішою після Чорнобильської катастрофи 1986 року.
На початку травня парламент Японії схвалив виділення чотирьох трильйонів єн (близько 50 мільярдів доларів) на ліквідацію наслідків нещодавнього стихійного лиха.