Черниці з окупованого Криму допомагають облаштовувати бліндажі для «героїв сво» на лівобережжі Херсонщини. Монахині печуть для них хліб і перуть одяг, а православні попи «віджатої» в УПЦ МП митрополії створюють для окупантів так звані бліндажні храми й регулярно привозять їм гуманітарку, зібрану серед вірян в Криму. Все це яскравий доказ того, чому релігійні організації з керівним центром у столиці країни-окупанта не можна толерувати, а справа припинення існування філіалу РПЦ в Україні мусить бути нарешті доведена до кінця.
Церква в Московії завжди була інструментом в руках держави, спрямованим на реалізацію її імперських інтересів. Тому немає нічого дивного, що священники та монахині, які мешкають на території окупованого Кримського півострова, активно допомагають окупантам. Утім, варто пам’ятати, що більшість з цих людей, ще донедавна були українськими громадянами, а деякі можливо й досі ними залишаються. А ця легкість, з якою вони зраджують свою Батьківщину, якраз і є наслідком ретельної ідеологічної обробки, котру країна-окупант здійснює за посередництвом своєї так званої православної церкви, філіал якої досі активно працює на всій території України.
І мова йде не тільки про релігійні практики, а й про цілком матеріальний внесок в окупацію України. Так, монахині Свято-Троїцького монастиря, що в окупованому Сімферополі, допомагають солдатам збройних сил РФ облаштувати їх бліндажі, збираючи пожертви на будматеріали. Як повідомив нещодавно так званий «спеціальний гуманітарний центр Кримської митрополії» – «за зверненням до військового відділу Сімферопольської та Кримської єпархії про надання допомоги у спорудженні бліндажів у Херсонській області було куплено 220 аркушів OSB та щільну тепличну плівку. Все було придбано на пожертви, які збираються парафіянами та паломниками Свято-Троїцького жіночого монастиря». А на додачу до тирсоплит напакували убивцям ще і «традиционных гостинцев от крымчан»: мед, солодощі та … сало.
Допомагають росіянам на окупованій Херсонщині також і місцеві черниці, повідомляє видання IPC-Південь. Наприклад, монахині Свято-Миколаївського жіночого монастиря радо співпрацюють з окупантами та заміняють їм прислугу. Православні колаборантки печуть для них хліб, годують їх на монастирській кухні й навіть перуть окупантам білизну. Ну і, звичайно, розповідають «про утиски з боку української влади», яких вони нібито зазнавали до початку повномасштабного вторгнення.
До окупації монастир входив до Скадовської єпархії УПЦ (МП). Його було «віджато» окупантами напередодні 2023 року та передано під керівництво РПЦ. Монахині у цьому жодної проблеми не бачать і навіть вдячні росіянам, бо ті подарували їм новий 300-кілограмовий дзвін та хлібопічку, щоб вони могли активніше виготовляти випічку для їхніх військових.
А ще, 15 грудня, в храмі священномученика Веніаміна, Митрополита Петроградського, як повідомила пресслужба Сімферопольського міського благочиння, її шефа протоієрея Сергія Дубинчука було нагороджено медаллю «За содействие в СВО». А конкретніше «за гуманітарну допомогу, яку храм священномученика Веніаміна надає на регулярній основі». Нагороджував «благочинного» керівник згадуваного вже «спеціального гуманітарного центру Кримської митрополії колаборант-протоієрей Дмітрій Кротков, якому СБУ у 2023 році оголосила підозру в пособництві державі-агресору. Як встановило слідство, він був керівником військового відділу «Кримської митрополії», займався постачанням військових дронів, тепловізорів для армії РФ. Він особисто відвозив придбану техніку російським військовикам, разом з іншими священнослужителями РПЦ освячував бойову техніку окупантів та «благословляв» їх на вбивства українців. А ще активно займається розбудовою та обслуговуванням так званих бліндажних храмів на окупованому РФ півдні України.
За даними слідства, підозрюваний підтримав окупантів ще під час захоплення Криму, коли був настоятелем храму УПЦ (МП) у Сімферополі. Разом з так званими «зеленими чоловічками» намагався блокувати бригаду берегової оборони ЗСУ у Перевальному, закликав українських солдатів здатися та перейти на бік РФ. Після окупації півострова Кротков отримав «посаду» у «Кримській митрополії» РПЦ, а у листопаді 2023 року нагороджений медаллю Міноборони РФ «За віру та служіння Батьківщині».