"Я… не розумію, що таке 1 й 2 травня. 90% наших громадян не виходять на мітинги з захисту соціальних прав, а виходять на свої городи й захищають свої соціальні права, працюючи на городах", – сказав Томенко.
При цьому віце-спікер виступив за перегляд системи святкувань у країні загалом.
"Я вважаю, що нам потрібно було переглянути загальну систему святкування. Ми дійсно країна, яка найбільше святкує, і це, мені здається, м'яко кажучи, не відповідає реальній соціально-економічній ситуації, що існує в країні. Святкувати по 4-5 днів поспіль, м'яко кажучи, це неправильно", – сказав він.
Томенко також підкреслив, що він виступає проти перенесення вихідного дня на інший день у тому випадку, якщо державне свято попадає на суботу або неділю, і зазначив, що вихідними повинні бути тільки великі християнські свята й дні, пов'язані з пам'ятними датами української державності.
Водночас він підкреслив, що День перемоги 9 травня повинен залишатися вихідним днем.
Нагадаємо, Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський вважає за необхідне виключити 1-2 травня з переліку державних свят.
У 2006 році Міністерство юстиції ініціювало встановлення переліку з 8 держсвят.
Зокрема, Мін'юст запропонував установити державними святами: 22 січня – День Соборності України, 9 березня – Шевченківський день, 9 травня – День Перемоги в Другій світовій війні, 15 травня – День Матері, 28 червня – День Конституції, 16 липня – День проголошення державного суверенітету, 24 серпня – День Незалежності, 1 грудня – День національного єднання.
Зараз же в Україні вихідні дні встановлюються на наступні свята: 1 січня – Новий рік, 8 березня – Міжнародний жіночий день, 1 й 2 травня – День солідарності трудящих, 9 травня – День Перемоги, 28 червня – День Конституції, 24 серпня – День Незалежності, 7 січня – Різдво Христове, перша неділя після першої весняної повні (у квітні-травні) – Воскресіння Христове, 50-й день після Воскресіння Христового – День Святої Трійці.