Промислові дизельні та газові генератори: переваги та недоліки

31 Жовтня 2024, 11:46

У сучасному світі, наповненому електронікою, постійне електропостачання є вкрай важливим. Особливо це стосується промисловості. Газові та дизельні генератори — два основні типи промислових генераторів, які забезпечують безперебійну роботу підприємств у різних сферах та умовах. Схожі за призначенням і принципом роботи, вони мають відмінності в ряді параметрів, як-от економічність, екологічність, вартість обслуговування та ін. Їхнє порівняння, розуміння плюсів та мінусів кожного типу, дає змогу вибрати та купити промисловий генератор, оптимальний для конкретних завдань.

Промислові генератори на природному газі

Поряд з дизельними газові генератори вважаються одними з найефективніших. Взагалі газові генератори працюють на балонному та магістральному газі, але потужні промислові установки використовують лише природний газ із магістральних мереж. Тому їх застосовують переважно у великих містах, де є доступ до газових трубопроводів.

Переваги:

  1. Екологічність. Природний газ є найчистішим видом невідновлюваного пального.
  2. Економічна ефективність. Газ, що надходить трубопроводом, є дешевшим за інші види пального.
  3. Доступність у великих містах. Газ доступний там, де можна отримати його магістральною газовою мережею, саме у великих містах зазвичай знаходяться й великі промислові об’єкти.
  4. Через постійну подачу трубопроводом немає потреби у зберіганні пального.
  5. Немає різкого запаху, який виробляють генератори на інших видах пального, також є нижчим рівень шумового забруднення.

Недоліки:

  1. За відсутності подачі газу генератор не працює. Одна з переваг — відсутність сховища для збереження — під час стихійного лиха або великих аварій стає недоліком. Можна зіткнутися з відсутністю пального саме тоді, коли автономне джерело електроенергії вкрай потрібне.
  2. Вибухонебезпечність газу. У разі аварій, пов’язаних із розгерметизацією газопроводу, а також у разі порушень експлуатації витік природного газу може призвести до вибуху і пожежі.
  3. Вища, ніж у дизельних, вартість експлуатації газогенераторів.
  4. Попри доволі високу екологічність, досить високе вироблення парникового газу.

Дизельні промислові генератори

Дизельні генератори широко застосовуються у промислових цілях завдяки здатності тривало стабільно працювати навіть у складних умовах. Їх використовують як автономні основні та резервні джерела електропостачання. Завдяки широкому діапазону потужності вони підходять для різних промислових об’єктів, великих та середніх, зокрема розташованих далеко від усіх мереж.

Переваги:

  1. Висока ефективність дизелю внаслідок високої енергетичної щільності: більше енергії на меншу кількість пального. Це робить дизельні генератори економічними, попри вищу вартість дизельного пального порівняно з природним газом.
  2. Забезпечення безперебійного електропостачання під час форс-мажору.
  3. Міцність та надійність установок, низькі експлуатаційні витрати.
  4. Довший термін служби двигуна, ніж у газового генератора.
  5. Високі показники безпеки внаслідок меншої вогненебезпечності пального та відсутності свічок запалювання.

Недоліки:

  1. Висока первісна вартість, дизельні промислові генератори зазвичай дорожчі за інші.
  2. Доволі високий рівень шумового забруднення.
  3. Низька екологічність. Дизельне пальне створює велику кількість вихлопів, що забруднюють атмосферу, хоча нові моделі вже набагато менше, ніж старі, завдяки удосконаленим фільтрам.

Висновок

Щоб вибрати відповідний промисловий генератор, слід врахувати бюджет, а також де і в яких умовах експлуатуватиметься генератор. Якщо бюджет невеликий, але є доступ до газорозподільних мереж, можливо, ліпшим рішенням буде газогенератор. Але якщо підприємство критично залежить від автономного електропостачання, дизельний генератор надійніше.

Позначки: