"Вони наполягають, щоб я обов’язково залучила не захисника, а адвоката. Чому вони цього хочуть? Тому що кожен адвокат не від влади – залежний від влади, і його можуть позбавити ліцензії, у на нього можуть натиснути, і таким чином тиснути на мене як на людину, яка має адвоката, який залежний від влади", – пояснила Тимошенко перед входом в Генпрокуратуру.
Тимошенко вважає необґрунтованими заяви Генпрокуратури про неможливість залучення Власенка у зв’язку з його статусом народного депутата, "оскільки згідно з рішенням Конституційного Суду від 2000 року кожна людина може залучити до кримінального процесу захисника, який не обов’язково матиме адвокатську ліцензію". Відповідно до українського законодавства таким захисником може бути будь-який фахівець у галузі права або родич обвинуваченого, зазначає прес-служба "Батьківщини".
Тимошенко зазначила, що Власенко захищатиме її на громадських засадах.
Нагадаємо, напередодні, 3 травня, у Генеральній прокуратурі заявили, що Тимошенко "знову, в котрий раз зірвала проведення запланованих слідчих дій з її участю". Вона з’явилася на допит без адвоката.
Раніше слідчі відмовили у задоволенні клопотання Тимошенко про допуск Сергія Власенка як захисника на підставі ст. 3 Закону України "Про статус народного депутата України", яким народному депутату України забороняється займатися адвокатською діяльністю.