«Це буде конструктивний діалог незалежно від того, до якої церкви ходить президент чи міністри. Сьогодні в Україні є більш серйозні виклики. Наприклад, для всіх церков існує велика небезпека перетворитися на політичну партію. Я пам'ятаю слова свого духовного наставника, який ще за часів підпілля говорив: «Якщо церква перетвориться на політичну партію, тоді вона стане на бік Ірода або Пилата. А вона повинна стояти на стороні розп'ятого». Для мене це стало орієнтиром. Я вважаю, що церква не може бути провладної або перебувати в опозиції, вона повинна об'єднувати людей», – зазначив він.
Окрім цього, владика Святослав стверджує, що хоче зустрітися з главою РПЦ Кірілом.
«Сам факт такої зустрічі буде маніфестом взаємного визнання і покладе початок діалогу.Московський патріархат показав, що готовий до нього. Про це свідчить присутність владики Ілларія (єпископ УПЦ МП. – Ред.) на моїй інтронізації, привітання митрополита Володимира та запрошення на зустріч», – зазначає Блаженнійший.
На заяву керівника прес-служби УПЦ МП Василя Анісімова, що незалежно від того, хто очолюватиме УГКЦ, відносини православної церкви та греко-католиків не зміниться.
«У наших церков багато ран, нанесених один одному в минулому. Я колись читав про фантомні болі, що виникають у людини, яка втратила руку, але відчуває біль у відсутньої частини тіла. Це психологічна ілюзія. Я думаю, що ми не повинні сьогодні отруювати наші відносини фантомними болями минулого. Я переконаний в тому, що ми зможемо залікувати рани, коли оздоровимо нашу пам'ять взаємним прощенням. Ми дозріли до цього, більш того – цього вимагають наші парафіяни. Ми як пастирі повинні прислухатися до голосу народу, який є голосом Бога», – стверджує глава УГКЦ.