«Якби в нас було повноцінне розуміння на рівні вищого керівництва держави, куди ми прямуємо, які наші стратегічні цілі в галузі винаходів, можна було б говорити про ті чи інші проблеми впровадження об’єктів інтелектуальної власності наших винахідників. Кабінет Міністрів має передбачити механізм, як впроваджувати нові технології, як їх супроводжувати», – розповів Паладій.
За його словами, у європейських країнах існує 3-4 пріоритетних напрямки науки, в Україні їх нині кілька десятків.
«Грошей на все не вистачає, тому важливо визначити пріоритет країни, поставити ціль і тоді ми через 5 років матимемо результат у продукції і грошах. Про те, нині таке питання не стоїть», – пояснив Паладій.
Він зазначив, що Україна виходячи з власного світогляду, має сформулювати для себе пріоритетні напрямки: це муже бути фармакологія, машинобудування, нафтогазовий напрямок та перехід на нові джерела енергії.
«Я впевнений, існуючих патентів вистачить аби забезпечити прорив у цих сферах», – сказав він.
Як повідомлялось, відомий український наукознавець Борис Малицький, річний бюджет НАН України нині дорівнює сукупному бюджетові двох футбольних команд – «Динамо» і «Шахтаря». Наслідком цього стало фізичне зубожіння переважної більшості вчених, втрата матеріальних стимулів до якісної наукової праці, різке зниження суспільного статусу наукового працівника, масовий відплив провідних наукових кадрів і талановитих молодих науковців за кордон.