Лобсанг Сангай, 43-річний викладач Гарвардського університету став прем’єром тибетського уряду. За бажанням Далай-Лами Сангай представлятиме політичні інтереси Тибету в світі, а сам духовний провідник тибетців зосередиться на суто релігійних питаннях.
Лобсанг Сангай за освітою правник. На виборах обійшов двох конкурентів: представника Далай-лами в Нью-Йорку та багаторазового міністра уряду у вигнанні. За нового прем’єра проголосувало близько 85 тис осіб з 13 країн.
10 березня духовний провідник тибетців заявив, що відмовляється від політичної влади, передаючи ці повноваження обраному представнику.
Міжнародні спостерігачі висловлюють певні побоювання щодо передачі політичної влади в Тибеті. На їхню думку, рольТибету в світі тепер може суттєво знизитися.
Нагадаємо, Далай-лама очолював уряд Тибету у вигнанні весь час після придушення тибетського повстання у 1959 році китайськими військами.
У четвер на церемонії з нагоди чергової річниці цих подій Далай-лама підкреслив, що добивається від Китаю не незалежності Тибету, але реальної, а не бутафорської автономії. Китайський уряд, у свою чергу, називає Далай-ламу сепаратистом, відповідальним за розпалювання заворушень у Тибеті.
У березні минулого року Далай-лама заявив, що в тибетських монастирях проходить кампанія з "патріотичного перевиховання". Духовний лідер тибетців звинуватив Китай у намаганні знищити буддизм у Тибеті.