Українці візьмуть участь в венеційській виставці ремесел


6 Серпня 2024, 09:29

З 1 по 30 вересня в Венеції відбудеться виставка «Homo Faber 2024: Подорож життя». Це вже третє бієнале «Homo Faber», свято сучасного ремісництва, куратором якого є Фонд творчості та майстерності Мікеланджело, некомерційна установа зі Швейцарії, що підтримує ремісників по всьому світу з метою сприяння більш людяному, інклюзивному та сталому суспільству.

На виставці «Homo Faber 2024: Подорож життя» відвідувачі вирушать у подорож людським життям, досліджуючи його визначні моменти та повсякденну простоту крізь призму майстерності. Значущі віхи будуть відзначатися особливими об’єктами, виготовленими вручну кваліфікованими майстрами за спеціальними техніками. Від дитинства до подорожей, від романтики до мрій, «Homo Faber 2024» продемонструє майстерність, що стоїть за предметами, які супроводжують найцінніші миттєвості життя.

Участь у виставці візьмуть участь 66 ремісників з усього світу, і, зокрема, троє українців.

Дар’я Альошкіна — українська мисткиня, скульпторка, витинанкарка, яка представить свої паперові витинанки, зроблені у різних техніках. На сайті виставки про неї зазначено так: «Сьогодні Дар’я — визнана майстриня витинанки, роботи якої виставляються по всьому світу. Великі та малі за розміром, її чарівні витинанки досліджують теми жіночності, природи та символізму. Черпаючи натхнення в попередніх поколіннях, Дарія спрямовує цю енергію на створення власного прекрасного світу витинанки, відроджуючи це забуте українське ремесло».

Ася Козіна — українська художниця і скульпторка, яка працює в унікальній авторській техніці паперової скульптури та паперового рельєфу. На сайті виставки про неї написано так: «Хитромудре мереживо, вишукані перуки в стилі бароко, увінчані вітрильниками, восьминогами та квітами, найсучасніші скульптури тварин — діапазон паперового мистецтва Асі Козіної вражає, і важко повірити, що всі її роботи зроблені з паперу. Ася черпає натхнення у світі моди, особливими кумирами якої є Карл Лагерфельд та Жан-Поль Готьє. Особливо цікавиться етнічним одягом, зокрема весільними сукнями. З 2012 року Ася працює разом з чоловіком Дмитром, дизайнером, який створює більшість ескізів для майбутніх робіт».

Боб Бассет (Сергій Петров) — український митець, який створює маски, сумки, клатчі, браслети, футляри та багато іншого в жанрі техно-романтизму. Художник працює в основному зі шкірою, металом, каменем, деревом, кісткою, керамікою та склом. На сайті виставки його ремесло описано так: «Важко знайти майстра з більш еклектичним талантом, ніж Сергій Петров. Його роботи […] з’являлися на сторінках «Vogue», їх носили учасники метал-гуртів, прикрашали подіуми гучних модних показів і були високо оцінені піонерами жанру стімпанк. Секрет свого успіху він пов’язує з тим, що створює об’єкти, яких раніше не існувало. Справді його шкіряні маски підкорили світ своєю відмінною майстерністю, креативністю, стильним виглядом і вау-фактором. Роботи Боба Бассета — це завжди експеримент і несподіванка».

Читайте також: Художник Сергій Петров («Bob Basset»): «Не бачу глобальної різниці між живописом і майстерністю офіціанта»

Втім, Боб Бассет стикнувся з проблемою того, як діставити одну з масок до Венеції, про що він пише на своїй сторінці в інстаграмі: «Кураторським відбором вибрали 2 мої маски, одна з яких із серії ВІЙНА, маска в якій я використовую гільзи. Я зіткнувся з тим, що жоден перевізник не може мені гарантувати відправлення і повернення цієї маски, оскільки іноземна митниця вкрай нервово ставиться до всього, що схоже на зброю або її частини. Ці гільзи деактивовані та просвердлені так що їх точно неможливо використовувати. Увага питання: як діставити маску? Вважаю, що культурна дипломатія має працювати на всіх можливих напрямках».