«Цю нагороду я сприймаю як аванс, я ще не заслужив цієї нагороди і робитиму усе, щоб віддати не словами, а конкретною турботою», – заявив Костусєв.
Як повідомив голова міської організації інвалідів «Союз Чорнобиль» Анатолій Болдескул, одеська програма захисту інвалідів-чорнобильців – це хороший приклад співпраці громадських організацій і міської влади.
«До 25-річчя з дня катастрофи на ЧАЕС місто серйозно підійшло до вирішення наших проблем», – відмітив він, розповівши, що в 2011 році програма захисту інвалідів-чорнобильців стала працювати набагато краще.
«Цього року в місті нарешті з'явився начальник управління охорони здоров'я, який придумав, як без особливих витрат вирішити питання диспансеризації інвалідів, значно поліпшив схему, по якій отримують ліки інваліди-чорнобильці і налагодив взаємодію міста з громадською організацією», – розповів Болдескул.
Як рповідомлялось, минулого року губернатор Сумщини Юрій Чмирь опинився в центрі скандалу через вручення йому «чорнобильської» нагороди. Зокрема, ліквідатори аварії на ЧАЕС Сумської області обурилися, що Чмирю вручили орден «Чорнобильський хрест: Мужність, Честь, Гуманність» Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль».
Це нагородження викликало широкий резонанс в Україні, оскільки на момент аварії Чмирю виповнилося лише 14 років, і не зрозуміло, яке відношення він має до аварії на ЧАЕС.
Після того, як новина про губернатора-орденоносця облетіла всю Україну, він прийняв рішення здати орден.