У новому відео проєкту “Український Свідок” — Часів Яр, який росіяни намагаються перетворити на попіл. Журналісти проєкту побували у місті разом із бійцями 24 ОМБр імені короля Данила, яка була передислокована для оборони Часового Яра.
Військові кажуть, що пересування містом – це лотерея: противник обстрілює увесь Часів Яр, хаотично та непередбачувано. “Пересуватись треба непомітно, — розповідає фотограф 24 ОМБр Олег Петрасюк. — Маскування може врятувати вам життя”.
Про тактику бойових дій РФ у Часовому Яру розповідає “Салют”, командир 1-го стрілецького батальйону 24 ОМБр. “Противник намагається сковати нашу логістику, в першу чергу дистанційним мінуванням, — каже боєць. — На цих мінах, на жаль, підривається багато наших бійців, і вони отримують важкі ампутації. Росіяни обирають собі ціль — позицію або бліндаж, і просто цілий день її розбирають. До тих пір, поки людям на цих позиціях не буде де сховатись і вони всі не стануть “триста” (поранені) або “двісті” (загиблі)”.
Окупанти застосовують тут не тільки артилерію, міномети, FPV та БПЛА зі скидами, а й термобаричні бомби. Останні призначені для ураження закритих приміщень: росіяни застосовують їх для руйнування інфраструктури, зокрема житлових будинків.
За словами заступника командира 1-го стрілецького батальйону із позивним “Бодя”, співвідношення у живій силі на цій ділянці фронту — більше, ніж 1 до 10. “Противник несе величезні втрати, оскільки він йде не знаючи куди: мовляв, стій на цій позиції і все, — розповідає військовий. — Ми їх знищуємо, але нам бракує піхоти. Співвідношення живої сили тут навіть більше, ніж 1 до 10, їхня кількість просто нереальна: у Росії людей як піску в пустелі. Їхні втрати для нас не відчутні”.
Що буде, якщо ми втратимо Часів Яр? “Почнуться якісь активні дії у напрямку Новодмитрівки, Миколаївки та Костянтинівки, — каже “Бодя”. — Якщо війська РФ візьмуть Часів Яр, то будуть просуватись на цьому напрямку та накопичувати резерви”.
«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.