У телефонній розмові з президентом США Бараком Обамою він заявив, що Італія «вирішила дати позитивну відповідь» на заклик керівника союзу НАТО, який здійснює командування операцією.
Як мовиться в заяві Берлусконі, Італія «вирішила збільшити гнучкість оперативного використання своїх літаків для цілеспрямованих ударів по конкретних військових цілях на території Лівії в контексті внеску в захист цивільного населення Лівії».
Міжнародна операція в Лівії під командуванням НАТО відбувається на виконання резолюцій Ради безпеки ООН, яка санкціонувала захист цивільного населення від воєнних дій «усіма можливими засобами».
Водночас повстанці в Лівії заявили, що мають значні здобутки в місті Місрата, єдиному в західній частині країни, яке вони переважно контролюють. За їхніми заявами, які не мають незалежних підтверджень, вони вибили війська лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі з міста.
Британська телерадіокомпанія BBC тим часом повідомила, що урядові війська, які оточують Місрату і вже близько двох місяців тримають місто в облозі, самі опинилися в оточенні сил повстанців.
За даними правозахисників, від початку боїв у Місраті там загинула понад тисяча людей і ще більше були поранені. У понеділок поранених вивозили з міста судноплавним шляхом до Бенгазі у східній частині країни, яке є твердинею повстанців.
Уранці в понеділок представники влади Каддафі заявили, що авіація міжнародної коаліції знищила одну з будівель усередині закритого комплексу резиденції лівійського лідера в столиці Тріполі, поранивши при цьому 45 людей, із них 15 серйозно. Ці повідомлення не підтверджені з незалежних джерел.
Представник влади заявив при цьому, що удар мав на меті знищити самого Каддафі.
Союз НАТО, який командує міжнародною військово-повітряною операцією, заявив, що ціллю цього удару був військовий центр зв’язку.
Відомо, що в закритому містечку Аль-Азізія в Тріполі, крім власне резиденції Каддафі, є й військові командні об’єкти. Цей комплекс уже ставав ціллю кількох попередніх ударів.
Нагадаємо, в середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки правлячого країною більше 40 років Муамара Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв, влада Лівії це заперечують.
СБ ООН 17 березня прийняв резолюцію, що передбачає введення безпольотною зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні.
Операція під військовим керівництвом США почалася 19 березня, а 31 березня керівництво кампанією, що отримала умовне найменування «Об'єднаний захисник», повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції, як заявляє альянс, є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотною зони і заходів по захисту цивільного населення.