«Важливим елементом в позитивному розвиткові україномовної музики міг би також стати спеціалізований український музичний телеканал», – підкреслив Скрипка.
Він вважає, що це мусить бути джерело інформації, яке спрямоване на популяризацію української мови і української культури.
«Канал має бути не лише україномовним, а ще й високоякісним, мати гарну позитивну ідеологію – наприклад, зробити суспільство кращим, а не суто комерційні цілі – реклама та інше. Це має бути мистецький, культурний, фаховий і потужний український продукт», – вважає Скрипка. Він упевнений, що проблем з наповненням не буде.
«Було б бажання. Його просто треба зібрати і структурувати. Контент, до речі, має бути україномовним, але не обов’язково «made in Ukraine». Якщо, наприклад, в Росії чи у Франції є україномовний матеріал, то чому б його не показувати? Головне завдання матеріалу – культивувати високий культурний рівень», – вважає співак.
Скрипка зауважив, що на даному етапі розвитку людства кордони носять умовний характер, і тому дуже актуально мати дійсно український телеканал у всьому світі, для тих українців, які живуть десь далеко.
«При цьому в подальшому долучаться й інші – хороша музика не має етнічних меж. Хоча почати потрібно з українців, а потім розширювати його. Досвід показує, що українські пісні потенційно цікаві і французам, і німцям і росіянам – варто лише, щоб люди дізналися і вивчити кон’юнктуру – що світу цікаво», – впевнений музикант.
Він також підкреслив, що українська музична спільнота готова взяти участь у процесі створення наповнення такого музичного каналу.
Як повідомлялось у березні 2010 року президент України – Віктор Янукович і президент РФ – Дмитро Медведєв домовилися про розвиток співпраці в гуманітарній сфері. Зокрема, Медведєв пообіцяв забезпечити трансляцію українських телеканалів на території РФ.
Пізніше посол України в РФ Володимир Єльченко заявив про необхідність існування музичного телеканалу для діаспори.
22 жовтня «Організація українців Росії» (ОУР) попросила порушити це питання на засіданні Підкомітету з питань гуманітарної співпраці Українсько-Російської міждержавної комісії.
Нагадаємо, 24 листопада 2010 року рішенням Верховного суду Росії було розпущено Федеральну національно-культурну автономію українців Росії (ФНКА УР) у зв’язку з «виявленням порушень у господарській діяльності». Таким чином суд задовольнив позов Мін’юсту РФ, що базувався на скарзі активіста фонду «Отчизна» Миколи Журавльова. Він заявляв, що ФНКА УР «веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію».
У грудні минулого року, у Бібліотеці української літератури у Москві, представники відділу боротьби з екстремізмом МВС РФ провів обшук і вилучив більш як 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи.
24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп`ютерів, а також читацькі квитки.
16 січня у Бібліотеці української літератури у Москві пройшов третій обшук, під час якого було вилучено сервер.
Згодом, наприкінці грудня, посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучені в рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.