«Мешканці багатьох міст вже організували загони самооборони для протидії інтервенції», – зазначив чиновник, додавши, що стрілецька зброю отримають всі мешканці країни.
«Якщо НАТО спробує висадитися в Місураті або будь-якому іншому місті Лівії, ми влаштуємо пекло під ногами загарбників. Це буде море вогню – у десять разів гірше Іраку», – поділився планами Ібрагім.
За його словами, мешканці країни збираються воювати не з повстанцями, а з військами Північноатлантичного альянсу, які, як вважає чиновник, заважають взяти місто.
«Наші проблеми в Місураті виникли не через рівності сил. Всі мешканці цього міста і його околиць оголосили себе союзниками законного уряду», – додав він, підкресливши, що всі ці люди і так добре озброєні.
За даними лівійського уряду, лоялісти контролюють близько 80 відсотків Місураті, а повстанці зберігають за собою тільки порт і прилеглі до нього квартали.
У той же час самі опозиціонери стверджують, що в останні дні добилися значних успіхів у міських боях, відбили потужну атаку на свої позиції з втратами для противника, а також знищили значну кількість урядових танків.
Згідно з даними іноземних кореспондентів, під контролем повстанців залишається схід міста (включаючи порт), вся північ, частина заходу і велика частина центру. Південь знаходиться в руках прихильників Муаммара Каддафі.
Заява Ібрагіма про початок озброєння населення послідувало за новинами з Великобританії, Франції та Італії: ці країни вирішили направити в Бенгазі своїх військових радників. Одночасно з цим президент Ніколя Саркозі пообіцяв, що французькі бойові літаки посилять бомбардування позицій військ, вірних Каддафі.
Раніше лівійська влада вже кілька разів говорили про намір озброїти громадян країни, однак поки цього не сталося.
Нагадаємо, в середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відставки правлячого країною більше 40 років Муамара Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями. Міжнародні організації заявляють про тисячі жертв, влада Лівії це заперечують.
СБ ООН 17 березня прийняв резолюцію, що передбачає введення безпольотною зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні.
Операція під військовим керівництвом США почалася 19 березня, а 31 березня керівництво кампанією, що отримала умовне найменування «Об'єднаний захисник», повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції, як заявляє альянс, є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотною зони і заходів по захисту цивільного населення.