«Перша і основна причина – єдиний соціальний внесок, який почав працювати з 1 січня, який повинні платити всі підприємці незалежно від того пенсіонери вони чи інваліди. Це невелика сума для Києва і особливо для народних депутатів, але це важка сума для тих підприємців,які працюють в регіонах», – сказала Продан, зазначивши, що єдиний соціальний внесок у такому вигляді не можна було вводити.
Вона пояснила, що нині пенсіонери, яким не потрібне пенсійне страхування, змушені платити цей внесок. В результаті виконавча служба примушує пенсіонера погоджуватись на відрахування цього внеску з пенсії, що приводить до її зменшення з 800 грн до 480 грн.
«Друга причина – це те, що заборонили платити ПДВ фізособам на єдиному податку і заборонили відносити виплати підприємцям на валові витрати. Малому бізнесу просто поставили загородку до виробництва, до послуг, до всього», – сказала Продан.
«Третя причина – це зменшення платоспроможності населення. Звідси і зменшення попиту на продукцію, що веде до зменшення реалізації», – додала екс-голова ради підприємців.
Нагадаємо, 19 квітня народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков заявив, що різке скорочення в Україні числа фізичних осіб-підприємців – не свідчить про те, що новий Податковий кодекс поганий, скоріше за все підприємці перереєстровуються на інші моделі оподаткування.
Як повідомлялось, згідно зі статистикою Державної податкової служби, у січні – березні 2011 року, після ухвалення Податкового кодексу, кількість створених фізичних осіб- підприємців в Україні зменшилася на 30% у порівнянні з січнем – березнем минулого року. Закрити бізнес вирішили на 36% більше фізосіб, ніж за аналогічний період 2010 року.