Про це повідомив прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон під час Чорнобильської донорської конференції у Києві.
"Наша країна готова виділити понад 47 млн євро на ці роботи", – сказав він, додавши що раніше Франція вже виділила близько 160 млн євро.
За оцінками Фійона, для спорудження нового укриття до 2015 року на Чорнобильській атомній електростанціїнеобхідно 740 млн євро.
"Франція й "Велика сімка" беруть відповідальність перед українськими друзями, і саме вам ми довіряємо завершити всі роботи, щоб позбавити суспільство цих ран, що кровоточать", – повідомив французький прем'єр.
Фійон зазначив, що збір цих коштів є головною метою конференції, і закликав країни-донори надати необхідні кошти для завершення робіт, оскільки, на його думку, Україна – молода незалежна держава, що самостійно не зможе впоратися із цією проблемою.
У свою чергу Росія заявила про намір виділити 45 млн євро на будівництво нового укриття над четвертим енергоблоком ЧАЕС. Про це повідомив посол Росії в Україні Михайло Зурабов у ході Чорнобильської донорської конференції.
Він нагадав, що Росія є країною-донором чорнобильських проектів з 2005 року.
Зі слів посла, Росія розуміє важливість подолання наслідків Чорнобильської катастрофи й у зв'язку із цим бере активну участь у відповідних програмах.
Нагадаємо, у донорській конференції беруть участь президент Віктор Янукович, прем'єр-міністр Микола Азаров, а також представники іноземних держав, зокрема президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу, прем'єр-міністри Франції, Литви, Бельгії, президенти Хорватії, Швейцарії, Угорщини, Казахстану.
Зазаначимо, що голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша заявляє, що вартість реалізації проекту з будівництва нового вкриття (нового безпечного конфайнмента, НБК) над існуючим об'єктом "Укриття" на Чорнобильській атомній електростанції становитиме 990 млн євро.
Раніше глава МНС Віктор Балога заявляв, що Україна розраховує у ході міжнародної конференції зі збору коштів на чорнобильські проекти, яка відбувається в Києві 19 квітня, зібрати 740 млн євро, яких не вистачає для добудови об'єкту "Укриття" і сховища відпрацьованого ядерного палива "ХОЯТ-2".
Україна закрила ЧАЕС під тиском світової громадськості 15 грудня 2000 року.