Генсек ООН вважає, що вчені всього світу мріють працювати в Чорнобилі

19 Квітня 2011, 10:56

"Чорнобиль надає унікальну можливість для наукового дослідження впливу радіації на екосистеми, тому очевидно, що вчені із усього світу зацікавлені працювати там", – зазначив Пан Гі Мун.

При цьому він підкреслив, що ООН буде продовжувати координувати посилення міжнародного співробітництва в мінімізації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Генсек ООН сказав, що останнім часом був досягнутий значний прогрес у технічному розвитку для мінімізації ризику аварій на атомних електростанціях і що роль України в цьому є ключовою.

Нагадаємо, Рада національної безпеки й оборони допускає використання в господарських цілях земель, які були забруднені в результаті аварії на ЧАЕС.

19 квітня в Києві розпочалася Чорнобильська донорська конференція. Вона проходить в "Українському домі" у партнерстві з "Групою восьми" ("Великою вісімкою").

У конференції беруть участь президент Віктор Янукович, прем'єр-міністр Микола Азаров, а також представники іноземних держав, зокрема президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу, прем'єр-міністри Франції, Литви, Бельгії, президенти Хорватії, Швейцарії, Угорщини, Казахстану.

Янукович розраховує на збір необхідних для реалізації чорнобильських проектів коштів за підсумками конференції.

20-22 квітня відбудеться Міжнародна конференція, присвячена 25-й річниці Чорнобильської катастрофи.

У результаті вибуху реактора ЧАЕС в 1986 році відбулося забруднення радіацією України, Білорусі, Росії й меншою мірою ряду європейських країн.