Швидко токен: чи є складнощі при створенні своєї криптовалюти

25 Березня 2024, 13:45

Як створити токен, а потім запустити його в дію? Яка мережа для такої діяльності є оптимальною і що необхідно зробити для старту? Такі питання хвилюють багатьох із тих, хто хоч трохи розуміється на тематиці крипти, всього, що з нею пов’язано: в темі – обмін валют – у тому числі.

Загалом у бажаючого створити власний токен на сьогодні є безліч шляхів. Популярними блокчейнами, де можливе створення цифрової валюти є Binance Smart Chain, Ethereum. Для цього потрібні спеціальні шаблонні коди, як альтернативу, можна також задіяти платний сервіс. Не менш популярним методом у вирішенні питання – як створити свою криптовалюту – можна також назвати і задіяння сайдчейнів, оскільки в такому форматі пропонується оптимальна гнучкість у розробці плюс є переваги основного блокчейну.

Криптовалюта, категорії її

Крипту умовно поділяють на 2 категорії:

  • токен;
  • монета.

Різниця з-поміж них досить проста. Так, у монет є прикладний блокчейн, bitcoin, наприклад. Зазвичай, у Мережі вони реалізують певну корисність. Наприклад, це можливість оплати.

Токени створені на блокчейнах, які вже існують. Їх роль буває ідентична тій, як і в монет, але токени, переважно, корисні в межах своїх проектів.

Як зазначено вище, створення токенів – справа простіша, ніж створення монети. Щоб створити другий різновид криптовалюти, потрібно спочатку розробити та успішно ввести в дію блокчейн.

Блокчейн для створення токена допомагає посилити безпеку чергового проекту, підвищити його реноме. Незважаючи на те, що повно об’ємний контроль над кожною характеристикою створеного токена неможливий, все ж таки простір для кастомізації у творця залишається.

Створення токена

Задавшись питанням – як створити свою криптовалюту, важливо насамперед звернути увагу на такі ключові моменти, як:

  • токеноміка;
  • корисність криптовалюти;
  • відповідність нормативним стандартам.

Розглянемо кожний пункт докладно.

Токеномікою називають економіку управління створеною криптовалютою. Що може залежати від токеноміки? Це таке:

  • пропозиція;
  • розподільчий метод;
  • початкова вартість.

У разі неефективності токеноміки, незацікавленості користувачів у купівлі крипт, відмінна ідея зазнає фіаско.

Якщо говорити про корисність крипти, то вона може виконувати функції різного характеру. Так, йдеться про ключі, що дають доступ до тих чи інших сервісів. Певні криптовалюти є акціями, іншими активами фінансового плану. Під час створення своєї крипти, планування проекту слід ще на старті визначити її функціонал.

Необхідно враховувати і відповідність криптовалюти нормативним стандартам. Аналізують юридичні зобов’язання, потенційні проблеми щодо дотримання вимог та норм, з якими фактично можна зіткнутися.

Приступаємо до розробки криптовалюти

Під час створення токена слід вибрати блокчейн для його випуску. Для створення монети проектують свій блокчейн або наймають того, хто це може зробити.

Вибирають механізм консенсусу, якщо створюють свій блокчейн або якщо немає впевненості, який із вже створених підібрати для власного токена. Продумують, який із механізмів хотілося б реалізувати. А визначають механізм консенсусу підтвердження та валідація транзакцій у мережі учасниками. Багато блокчейнів задіють вищезазначений механізм з доказом володіння, оскільки вимоги до апарат-забезпечення нод у нього не дуже високі, а варіативність ширша. Доказ виконаної роботи, що використовується в bitcoin, більш безпечний. Але є і зворотний бік: очевидні ресурсомісткість і шкода для навколишнього середовища.

Якщо у користувача немає експерт-знань на тему розробки, то щоб реалізувати свої ідеї, без сторонньої допомоги не обійтися. Внесення змін до основних blockchain-правил, концепцій, які вже діють у реальному середовищі – завдання не з легких.

Переконатися в тому, що все функціонує планово, можна, задіявши тест-мережу, а в ідеалі необхідно організувати команду розробників.

Аудит крипти (коду)

Перевірка коду створеного блокчейну та його крипти на вразливість – завдання аудит-компаній. Підсумки перевірки можна опублікувати публічно, а потім діяти відповідно до її висновків. Такий процес для творця проекту, а також можливих інвесторів та користувачів стане гарантією безпеки.

Якщо вирішено створити свій токен, важливо розуміти, що, крім, власне, створення проекту, необхідно забезпечити успішність після запуску. Тому фахівці рекомендують досліджувати різні підходи, методи запуску крипти. Таким чином можна буде зробити висновки про те, які з них ефективніші, які зовсім ні.

 

 

Позначки: