Саудівська Аравія, на думку видання, є хорошим вибором для диктатора. Країна уже надала притулок колишньому туніському правителю Зіне аль-Абідіне Бен Алі. Двері королівського палацу відкриті були також для колишнього диктатора Уганди Іді Аміна. Проте, відзначає видання, оскільки Каддафі стоїть за замахом на Саудівського короля Абдуллу та звинувачував Саудівську Аравію у підтримці США, цей варіант для лівійського полковника залишається під питанням.
У Зімбабве також існує традиція надавати притулок колишнім диктаторам. Діючий президент Роберт Мугабе не зважає на міжнародну критику. В країні вже знайшов захист ефіопський диктатор Менгісту Хайле Маріам. Крім того, у Каддафі вже добре налагоджені зв’язки з Зімбабве. Єдиною перешкодою для Каддафі є вже не молодий вік правителя Мугабе (87 років).
Екваторіальна Гвінея – невеличка країна з нафтовими родовищами теж могла б стати хорошим притулком для лівійського полковника. Проте, відзначає німецьке видання, непередбачувана поведінка президента Екваторіальної Гвінеї Обіанга Нгуеми продовжує шокувати як світ, так і самого Каддафі. «Одна з історій, яка кружляє навколо Гвінейського диктатора говорить про те, що він з’їв геніталії свого противника, щоб засвідчити свою повну перемогу», – пише Der Tagesspiegel.
Уганда належить до країн, яка ратифікувала статут Міжнародного кримінального суду (МКС), а отже de jure не може дати притулку лівійцю. Однак, зважаючи на те, що Каддафі інвестував величезні кошти у розвиток Уганди (на його честь навіть названа мечеть і столиці Уганди місті Кампала), міністр іноземних справ країни заявив про можливість надання притулку колишньому диктатору, якщо той попросить. Однак на перешкоді у наданні притулку все ж таки стає участь в МКС. Відповідно, реальним претендентом на «прийом гостя» називають радше сусідньою країну Судан, аніж Уганду. Правителю Судану, як і Каддафі інкримінують військові злочини. Крім того, Лівія винна Судану понад $1 млрд.
Президент Венесуели Уго Чавес давно позиціонує себе як друг Каддафі. Проте нещодавно країна ратифікувала статут Міжнародного кримінального суду (МКС), а тому не може надати притулок лівійцю. Чого не можна сказати про сусідню країну Нікарагуа, президент якої Даніель Ортега є давнім противником США. Можливо саме він запропонує притулок Каддафі, припускає Der Tagesspiegel.
Серед країн, які можуть надати притулок Каддафі, німецьке видання називає і Францію.
«Хоча саме французький президент Ніколя Саркозі першим розпочав бомбардування Лівії, країна є дуже еластичною у своїх поглядах, а в її історії уже були випадки надання притулку колишнім диктаторам», – відзначає видання. Так, у 1979-1986 році політичний притулок у Франції отримав правитель Центральноафриканської республіки Жан-Бедель Бокасса, а також колишній диктатор Мадагаскару Дідье Рацірака. В Парижі живе також Жан-Клод Дювальє, гаїтянський правитель, відомий своєю жорстокістю. Крім того, ще два роки тому Саркозі планував продати французьку атомну станцію Каддафі, пише Der Tagesspiegel.