Вже підтвердили свій візит генеральний секретар Ради Європи Турбьерн Ягланд, генсек ООН Пан Гі Мун, глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано, голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Томас Міров.
Крім того, приїдуть президенти Польщі Броніслав Коморовський, Казахстану Нурсултан Назарбаєв, Хорватії Іво Йосипович, Швейцарії Мішлін Кальмі-Рей та Угорщини Пал Шмітт.
Також планується візит до Києва 5 прем'єр-міністрів інших держав, ряду віце-прем'єрів, глав парламентів та інших високих посадових осіб. У рамках візитів високих делегацій плануються їх зустрічі з керівництвом України.
"Високий рівень делегацій підтверджує актуальність для міжнародного співтовариства винесених за ініціативою президента України Віктора Януковича до обговорення тем безпеки розвитку ядерної енергетики, а також спорудження нового об'єкта "Укриття" на ЧАЕС", – оцінив рівень зацікавленості цією датою дипломат, який бере участь в організації заходів.
За інформацією вітчизняного МЗС, на події в Києві, приурочені 25-й річниці Чорнобильської трагедії, акредитований 331 журналіст українських і зарубіжних ЗМІ.
Що стосується самих заходів, то вже в понеділок, 18 квітня, Міністерство надзвичайних ситуацій організує прес-тур до Чорнобильські зони відчуження і відселення.
19 квітня в Українському Домі відбудуться конференція країн-донорів по збору коштів на фінансування Чорнобильських проектів, а також міжнародний саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії. Ці заходи, як очікується, будуть проходити за участю керівництва країни.
А 20-22 квітня в Українському Домі заплановано проведення Міжнародної конференції "25 років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього".
Крім того, проект ООН "Міжнародна науково-інформаційна мережа з питань Чорнобиля" (ICRIN) проведе 19 квітня семінар "Життя на територіях, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: погляд у майбутнє". У рамках цього заходу пройдуть виступи експертів чотирьох агентств ООН: ВООЗ, МАГАТЕ, ПРООН, ЮНІСЕФ і Наукового комітету ООН з впливу атомної радіації, сучасних наслідків Чорнобильської катастрофи в Білорусі, Росії та України.
Безпосередньо у сам день річниці аварії – 26 квітня – очікується тристороння зустріч лідерів України, Росії та Білорусії. Як розповіло інформоване джерело, під час цієї зустрічі Віктор Янукович, Дмитро Медведєв і Олександр Лукашенко разом вшанують пам'ять жертв катастрофи.
26 квітня 2011 року виповниться 25 років з тих пір, коли в Україні відбулася масштабна техногенна катастрофа сучасності – аварія на Чорнобильській атомній електростанції.
У 1986 році вночі 26 квітня на четвертому енергоблоці станції в результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор. Значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище, зокрема, ізотопи урану, плутонію, йоду-131 (період напіврозпаду – вісім днів), цезію-134 (період напіврозпаду – два роки), цезію-137 (період напіврозпаду – 30 років), стронцію-90 (період напіврозпаду – 28 років).
ЧАЕС закрито 15 грудня 2000 року. Разом з тим саркофаг, зведений над четвертим енергоблоком, що вибухнув, поступово руйнується. Україна працює над спорудженням нового саркофага над об'єктом "Укриття".
Чорнобильська АЕС розташована поблизу м. Прип'ять в 18 км від м. Чорнобиль, в 16 км від кордону з Білорусією і в 110 км від Києва.
Україна розраховуєу ході міжнародної конференції зі збору коштів на чорнобильські проекти, яка відбудеться в Києві 19 квітня, зібрати 740 млн євро, яких не вистачає для добудови об'єкту "Укриття" і сховища відпрацьованого ядерного палива "ХОЯТ-2".