«За прогнозами курс євро за інерцією буде зростати. Сприяти цьому може політика Європейського центрального банку, який і надалі підвищуватиме свою ставку, тобто ставку євро, яку встановлюють центральні європейські банки для регулювання попиту та пропозиції грошей в економіці. На мою думку, до кінця року буде кілька підвищень ставок, що в сукупності становитиме 0,75%. В українських обмінниках курс євро в такому випадку може зрости до гривні», – стверджує експерт.
Проте події в деяких країнах спричинюють зниження курсу євро.
«Водночас в Єврозоні залишається проблеми з боргами окремих країн, таких як Португалія, Ірландія тощо. Ці проблеми тимчасово були пом’якшені, але не вирішені. Маємо таку ж ситуацію, як і з Грецією минулого року. Імовірно, це сприятиме ослабленню євро щодо долара і цього року. У цьому випадку зниження також може бути максимум на гривню», – додає Жолудь.
За словами економіста, коливання курсу євро значно не вплине ні на звичайного споживача, ні на торгові відносини України з країнами Євросоюзу.
«На Україну це істотно не впливає через те, що Україна проводить свою торгівлю в доларах, а не в євро. Навіть для громадян України це не суттєве збільшення курсу євро. Оскільки, за оцінками НБУ, показник «попиту» українці до долара становить 70%, до євро – 20%. Решта – відводиться іншим валютам», – зазначив економіст.
Як зазначає Жолудь, коливання долара в першому півріччі цього року не очікується. Він буде залишатися у проміжку 7,90 – 8 гривень.
За інформацією Нацбанку, станом на 15 квітня вартість євро становить 11,47 гривні, долара – 7,96.