У Києві влада намагається перевести навчання школярів на російську мову

12 Квітня 2011, 15:39

За даними депутата, їй стало відомо про спроби Управління освіти Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації безпідставно ініціювати питання переведення шкіл району на російську мову викладання.

Зокрема, 11 квітня за наказом директора школи №267 класні керівники 4-х класів зібрали батьківські збори з питання мови навчання дітей. У батьків вимагали дати відповідь на питання чи бажають вони, щоб у їхніх дітей з 5-го класу викладання усіх предметів проводилось російською мовою.

«За інформацією, яку я отримала, з ініціативи управління освіти дирекціям шкіл було поставлено завдання забезпечити переведення навчання дітей на російську мову, але таким чином, ніби ініціатива виходить від батьків», – стверджує депутат.

При цьому Григорович зазначила, що «абсолютна більшість батьків та вчителів виступили категорично проти подібних ініціатив».

«Фактично, влада використовує норми чинного законодавства, які надають батькам право вибору мови навчання дітей, для того, щоб переконати батьків відмовитися від навчання державною мовою. Вважаю, що такі ініціативи можуть виходити виключно від самих батьків дітей, а не державних органів», – наголошує Григорович.

«Розцінюю такі дії влади як антидержавні та незаконні. Ініціатором подібних дій управлінь освіти у столиці України міг бути лише міністр освіти України, відомий українофоб Дмитро Табачник», – йдеться у зверненні.

Партія «Наша Україна» звернулася до президента негайно втрутитися у цю ситуацію.

«У зв’язку з великим суспільним значенням вищевикладених фактів прошу Вас (президенте – Ред.) втрутитися в цю ситуацію та припинити незаконні дії влади щодо ініціювання переведення навчання дітей з державної мови на російську», – додала народний депутат.

Як заявив на початку березня Табачник, кількість україномовних учнів впродовж 2010-2011 навчального року збільшилася на 1,1%.

Нагадаємо також, що, як повідомляє головне управління статистики в Харківській області, у Харкові батьки надають перевагу дитсадкам з українською мовою спілкування.