В листопаді 2023 року має вийти серіал режисера Нікіти Торжевського «Карлос в Україні», зроблений на замовлення «Суспільного Мовлення».
Нікіта Торжевський, який є і продюсером проєкту, так про нього каже: «Мок’юментарі — жанр, що дозволяє говорити про те, що болить, легкою мовою; прийти у всесвіт наших персонажів і разом з ними пожити трохи їхнього життя, упізнати самих себе, посміхнутися й відчути, що ти не один. Карлос Сміт і його оптика дозволяють подивитись на нас з іншого ракурсу, побачити те світло, якого багато хто з нас не відчуває, яке відтісняє війна з росією. І я сподіваюсь, що частку цього світла наш серіал, завдяки фантастичному касту й прекрасній команді, зможе принести в дім кожного глядача».
В 12 серіях цього мок’юментарі буде розповідатися про амбітного американського журналіста Карлоса (його гратиме український актор Карлос Соареш).
Він їде в Україну, щоб відзняти документальний фільм про життя під час повномасштабної війни. Карлос хоче розповісти американським глядачам про найважливіші проблеми, з якими стикаються українці: обстріли й повітряні тривоги, відключення електроенергії, економічну кризу, життя вимушених переселенців, роботу волонтерів тощо. Героями журналіста будуть звичайні люди, і він з подивом і захопленням відкриватиме для себе те, які українці різні — щирі, енергійні й винахідливі, вони не лише не здаються, а й стають ще сильнішими, зберігаючи при цьому оптимізм і прекрасне почуття гумору.
Читайте також: Українське кіно й «Оскар»: чому в нас досі немає омріяної статуетки?
Виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін розповідає про те, чому цей серіал має зацікавити кожного: «Розважальний контент зараз — водночас важливий і ризиковий. З одного боку — вже трохи заїжджена, але від того не менш правдива мантра про підтримку психологічного здоров’я, яка може реалізовуватись такими проєктами. З іншого — низка чесних питань, без відповідей на які виробництво не мало б сенсу. Як-от: чи справді цей конкретний гумор не відірваний від реалій протистояння російському вторгненню? Або ж чи не створює гумор у проєкті хибного враження, що війна от-от звитяжно завершиться, та й виглядає такою собі розвагою — то орків у землю, то крейсер на дно? Усвідомлення межі, зазначеної в останньому питанні, особливо важливе, адже знецінення випробувань та жертви тих, хто захищає країну, точно не на користь ані психологічному здоров’ю, ані відповідальному суспільству. Звісно, наразі виробництво розважальних проєктів не є і не може бути нашим пріоритетом. Але певен, «Карлос в Україні» має потенціал до усвідомленої розради (на противагу ескапізму), зокрема через відкритість авторів до постійного діалогу щодо стандартів гумору, а також завдяки формату мок’юментарі, який дозволяє балансувати історію між делікатністю, проникливістю та дотепами».
Автори «Карлосу в Україні» переконують, що це буде дотепний, але і драматичний, близькій нашим глядачам і глядачкам серіал, в якому українці впізнають себе або своїх знайомих, а також зможуть подивитися на себе під дещо іншим кутом.