"Наприкінці минулого року в резолюції ПАРЄ по Україні ми вже висловлювали своє занепокоєння щодо згортання демократії в Україні. На жаль, ситуація не покращилася", – наголосила вона.
За словами де Пурбе-Лундін, особливу стурбованість викликає те, як було прийнято зміни до Конституції, якість судової реформи, яку було прийнято з великим поспіхом, не очікуючи та не зважаючи на висновки Венеціанської Комісії, та проведення місцевих виборів, які визнані такими, що не відповідають європейським стандартам.
У цьому зв‘язку доповідач закликала владу Україну дотриматись своїх обіцянок щодо реформування судової системи та виборчого законодавства у відповідності з рекомендаціями Венеціанської Комісії та ПАРЄ.
У свою чергу Тимошенко подякувала ПАРЄ за підтримку розвитку демократії в Україні та наголосила, що країна потребує спільних зусиль української опозиції, громадянського суспільства та міжнародної спільноти у цій сфері.
"Ми повинні рішуче діяти, щоб не допустити встановлення авторитаризму в Україні та повернути нашу державу до демократії і реальної європейської перспективи", – підкреслила Тимошенко.
Нагадаємо, у січні Парламентська асамблея Ради Європи розкритикувала Україну за неналежне виконання рішень Європейського суду з прав людини.
Як відомо, 5 жовтня 2010 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Функціонування демократичних інституцій в Україні», в якій критично оцінено дії української влади щодо розбудови демократії в Україні.