Для цього напередодні парламент вніс зміни до закону "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", Кримінальний кодекс і Кодекс про адміністративні правопорушення. Деякі поправки були запропоновані президентом Віктором Януковичем і враховані парламентом.
Більшість змін посилюють правила в'їзду і перебування іноземців на території України. Тепер в країну не зможуть в'їхати особи, що дискредитували її, а також не здатні фінансово забезпечити своє перебування в ній. За цих же міркувань можуть бути вислані іноземці, які вже проживають в Україні.
Розширився перелік причин, через які громадянин іншої країни може бути депортований. Це відбудеться, наприклад, якщо іноземець, який прибув для навчання або роботи, в призначений термін не з'явився в університет або до місця роботи.
Скорочено і термін, протягом якого він зобов'язаний покинути Україну після прийняття рішення про депортацію. Якщо раніше він становив 30 днів, то тепер – 5.
Разом з тим іноземець не може бути висланий в країну, де його можуть піддати тортурам або його життю може загрожувати небезпека.
Санкції за незаконне переправлення іноземців через державний кордон України також посилені. Якщо раніше за подібні діяння передбачалося покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 5 років, то тепер – від 3 до 8 років.
За порушення правил і термінів реєстрації тепер передбачено штраф від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (від 3400 до 8500 грн), раніше він становив 20-40 неоподатковуваних мінімумів (340-680 грн).
На думку експертів, зміни не відповідають міжнародним стандартам.
Нагадаємо, Міжнародна правозахисна організація HumanRightsWatchвідзначила проблеми в міграційній політиці в Україні у 2010 році.