"Сьогодні ми вручаємо премію імені видатного українського поета Олеся Гончара Її заснували в 1997 році. Стати її лауреатом – це більше, ніж почесно. Своїм життям і творчістю Олесь Терентійович зумів яскраво заявити про себе. Пам'ятаю його закоханим у життя, чесним і відданим своїй Батьківщині", – сказала вона.
"Я відношу себе до патріотів України і хочу сказати, що наша мова заслуговує того, щоб бути єдиною державною мовою", – додала Ліснича.
На врученні премії присутня вдова Олеся Гончара. Після ляпу Лісничої вона опустила вниз очі, зглянулась з головою союзу письменників Володимиром Яворівським. Люди в залі почали перешіптуватися.
Заступився за Лісничу поет Іван Драч. "Заступник міністра назвала Олеся Гончара поетом. Це – велика і свята правда. Вікторія Ліснича розкрила ще одну грань його таланту", – наголосив він.
Премію ім. Гончара заснував німецький меценат Діттер Каренберг разом із дружиною письменницею Тетяною Куштевською в 1996 році. На конкурс беруть участь твори україномовних авторів у віці до 30 років. Переможців обирають в 5 номінаціях: проза, цикл оповідань, публіцистика, поезія і літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара.
Нагороду отримав полтавчанин Микола Степаненко за 3-томне дослідження про Олеся Гончара, Ірина Якубовська за рукопис роману "Крик мертвого", Олександра Пасько за роман "Портал", Катерина Міщук за дослідження про роль пісні у творчості Гончара і Вікторія Тищенко за збірку "Якби зірки вміли співати".
Відомий художник і драматург Лесь Подерв'янський вважає, що нині в Україні немає культурної політики, тому функції міністерства культури зводяться до того, що "хтось дерибанить доволі мізерне державне бабло з бюджету". На його думку, міністерство культури потрібно знищити як інституцію, оскільки "в наших умовах це просто інституція совка".
Відзначимо, що на початку 2010 року Віктор Янукович в ефірі держтелерадікомпанії "Крим" назвав російського письменника Антона Чехова "великим поетом".