Так, представники Electric Power Company (TEPCO) заявили, що найближчим часом будуть зроблені спроби зупинити витік шляхом заливання бетону у фундамент будівлі.
"Ми намагалися встановити джерело зростання рівня радіації в морі біля станції, і це (тріщина) може бути однією з причин", – заявив заступник керівника японського Агентства з атомної та промислової безпеки Хідехіко Нісіяма.
В даний час японський прем'єр-міністр Наото Кан відвідує північно-східні частини країни, які постраждали від стихійного лиха 11 березня.
У ході своєї першої поїздки в постраждалі райони Кан запевнив постраждалих від землетрусу і цунамілюдей, що уряд країни зробить все можливе, щоб допомогти їм.
Кан також повинен відвідати префектуру Фукусіма, де розташована аварійна АЕС. Раніше прем'єр лише облітав ці місця на вертольоті – на наступний день після удару стихії.
В даний час в Японії проводиться масштабна операція з пошуку жертв стихії, в якій беруть участь близько 24 тисяч військовослужбовців. Крім того, більше 100 японських і американських військових літаків і 65 кораблів прочісують зараз північно-східне узбережжя країни в пошуках тіл загиблих.
На цей момент понад 11,5 тисячі осіб вважаються загиблими, і майже 16,5 тисячі вважаються зниклими безвісти.
Через побоювання, пов'язані з радіацією, в район пошуків не включена зона відчуження радіусом 20 км навколо АЕС "Фукусіма".
Тим часом у Росії прикордонники виявиликонверт із радіоактивними грошима у громадян, які перетинали кордон. У той же час в Мінекології України запевняють, що на контрольно-пропускних пунктах через державний кордон наразі не було зафіксовано жодного випадку ввезення вантажу з Японії з підвищеним рівнем радіації.