Як повідомляє кореспондент Тижня, не зважаючи на вчорашні запевнення секретаря Київської міськради Олеся Довгого, що набула чинності заборона на продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв, столового вина, пива (крім безалкогольного) і тютюнових виробів у кіосках площею до 40 кв. м., станом на 1 квітня кіоски продовжують торгувати усіма цими товарами. Продавці запевняють, що чули чутки про заборону, але їх з нею ніхто не ознайомлював. З іншого боку власники кіосків також не давали жодних розпоряджень, «тому торгуємо, як торгували».
Міліція теж ще не встигла потурбувати продавців, тепер вже, забороненим товаром. Скоріш за все, причина у невизначеності. Не зважаючи на прийняту 3 грудня 2010 року Київрадою постанову вводити її в дію з 31 березня 2011 року, на практиці, схоже не поспішають.
За твердженням джерел Тижня в Київраді, дану постанову, що має за мету зменшити шкідливий вплив алкоголю та тютюну на киян і гостей столиці, пролобіювали власники великих продуктових супермаркетів і блага, на перший погляд, справа вилилася цілою купою проблем для столиці, і перш за все фінансових. Постанова про заборону торгувати алкоголем та тютюном в більшості мафів, фактично поховає бізнес ще цілої порції приватних підприємців, які тримаються на плаву, якраз за рахунок виручки від продажу даних товарів. Це, в свою чергу, потягне за собою недонадходження в бюджет міста, збільшення кількості безробітних і посилення невдоволення серед громадян.
З іншого боку, проти постанови в її теперішньому вигляді, виступають не тільки підприємці, причетні до даного виду бізнесу, які у четвер вимагали скасувати заборону, а й голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. Він виступив за відстрочку заборони на 3 місяці і доопрацювання даного питання. Схоже, так воно і буде. Бо бачення Попова, фактично підтвердив вчора, як це не дивно і Олесь Довгий, розпливчасто відповідаючи на питання чи можна продавати пиво і цигарки з 1 квітня, чи ні. Як вдалося зрозуміти з його слів, рішення підписано, опубліковано й набуло законної чинності, але існує кілька етапів його виконання, і втілювати їх в життя не його справа, а якоїсь «подальшої інстанції», тому можна продавати чи ні, Довгий не знає.
Судячи з того, що на даний момент всі кіоски працюють в звичному режимі і цигарки та пиво продаються, Попов, будучи очевидно «подальшою інстанцією», таки влаштував відстрочку аби домовитись з підприємцями і пом’якшити наслідки від благих намірів супермаркетівських лобістів.