З його слів, згідно з даними Державної кримінально-виконавчої служби кількість осіб, що перебувають у СІЗО в 2009 році, порівняно з 2008 зросла на 11,4%, або на 3,9 тис.
Букалов підкреслив різну завантаженість ізоляторів по країні: найбільш переповненими є СІЗО Донецька, Сімферополя, Києва, Харкова, недозаповненими – Житомира, Новгород-Сіверського (Чернігівська область).
При цьому він підкреслив надзвичайно високий рівень застосування такого запобіжного заходу, як утримання під вартою.
З його слів, такий захід застосовують найчастіше відносно осіб, які вчинили нетяжкі злочини, і їх утримання у СІЗО зумовлюється зручністю для слідства.
Букалов зазначив, що про невиправданість надмірного застосування утримання під вартою свідчать статистичні дані про причини звільнення із СІЗО.
Так, основними причинами є призначення покарань без позбавлення волі, а також покарань у вигляді позбавлення волі на відносно нетривалий строк, який затриманий уже відбув, перебуваючи в СІЗО.
Крім цього, голова ради «Донецького меморіалу», аналізуючи статистичні дані кримінально-виконавчої системи в цілому за минулий рік, підкреслив продовження другий рік поспіль тенденції збільшення кількості ув'язнених.
При цьому, з його слів, у місцях позбавлення волі перебували 154 тис. осіб, що на 4, 27%, або на 6 311 особи більше порівняно з 2009.
Також, з його слів, на 90 збільшилася кількість довічно ув'язнених за 2010 і становила 1 696 осіб.
Букалов наголосив, крім іншого, на збільшенні кількості смертності в установах департаменту торік на 47 випадків і незначне збільшення суїцидів.
При цьому вперше за останні роки не зросла кількість ВІЛ-інфікованих.
Як повідомлялось, Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну до грудня розробити стратегію вдосконалення процедури взяття під варту громадян, підозрюваних у здійсненні злочинів.