Разом з цим, документ пропонує збільшити обсяги експортної квоти на кукурудзу на 2 млн тонн.
У Мінекономрозвитку вважають, що скасування обмежень на експорт зернових культур призведе до значного їх подорожчання на внутрішньому ринку, що вплине на вартість практично всього спектру продовольчих товарів, сировини у виробництві хлібобулочних виробів і кормів у виробництві м’яса, м’ясопродуктів і яєць.
Нагадаємо, 29 березня перший заступник голови адміністрації Президента України Ірина Акімова повідомила, що Україна має намір замінити заходи нетарифного регулювання ринку зерна (квотування експорту) заходами тарифного регулювання (митними зборами).
Разом з цим, на засіданнях 21 і 23 березня Кабінет міністрів розглядав законопроект про введення експортного мита на зерно замість квотування експорту.
Документом, який було розроблено Міністерством фінансів, пропонувалося ввести експортні мита на: пшеницю, суміш пшениці та жита, полбу – 9%, ячмінь – 14%, кукурудзу – 12%.
Зернотрейдери Євросоюзу і США висловлюють стурбованість у зв`язку із втручанням держави у роботу зерноринку, введенням квот і непрозорим їх розподілом.