«Створення центрального депозитарію на основі Нацдепозитарію просто задавить бізнес і фондовий ринок. Сьогодні у його учасників є варіанти – куди звернутися, а так варіантів просто не буде», – заявив Кондрашов.
Підтримує цю точку зору і директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, який вважає, що запланований Кабміном варіант створення ЦД свідчить про лобіювання інтересів окремих бізнесменів, а результатом реалізації намірів уряду стане крах вітчизняного фондового ринку.
«По суті те, що зараз відбувається, говорить про те, що держава діє на користь кланів та фінансово-промислових груп, які стоять за Національним депозитарієм України. Ми в результаті цього можемо поставити хрест на фондовому ринку. Він не буде розвиватися. Клани отримають контроль над акціонерним капіталом. Це безпрецедентно. Це все може призвести до повного колапсу фондового ринку», – Соскін.
На думку Кондрашова, доцільним було б створення ЦД на базі Всеукраїнського депозитарію цінних паперів (ВДЦП).
«Якщо створювати центральний депозитарій, то це треба було робити на основі Всеукраїнського депозитарію цінних паперів, оскільки це комерційна компанія, а не державна, і вона набагато краще буде ставитися до своїх клієнтів і не гальмувати розвиток фондового ринку», – зазначив він.
Як повідомлялось, нещодавно Надзвичайний і Повноважний посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джон Тефт, у листі до віце-прем`єр-міністра України Сергія Тігіпка заявив, що створення Центрального депозитарію на базі ВАТ «Національний депозитарій України» (НДУ) суперечить домовленостям між урядом України і МВФ щодо створення Центрального депозитарію цінних паперів.