Як передає "Ехо Москви", Едано зазначив, що з розплавленим паливом, очевидно, стикнулася вода, яка потім потрапила в турбінний зал другого енергоблока і стала джерелом вкрай високої радіації.
"Вона тимчасово стикнулася з розплавленим паливом", – зазначив він.
Також повідомляється, що концентрація радіоактивного йоду в морській воді на відстані 30 метрів від п'ятого та шостого реакторів аварійної АЕС "Фукусіма-1" в 1150 разів перевищує норму. Про це повідомляє в понеділок AgencyFrance-Presseз посиланням на японське Агентство з атомної та промислової безпеки.
До теперішнього часу заміри рівня радіації здійснювалися у морській воді поблизу першого і четвертого реакторів, які найбільш постраждали від руйнівного землетрусу і цунамі, що стався 11 березня. Концентрація радіоактивного йоду біля цих реакторів в неділю була вищою за норму в 2000 разів.
Між тим поблизу префектури Міягі стався потужний землетрус магнітудою 6,5 балів, однак, за даними TEPCO, проблем на АЕС внаслідок цього не виникло.
Руйнівний землетрус магнітудою 9,0 стався на північному сході Японії 11 березня. Він викликав цунамі заввишки до десяти метрів. За останніми даними поліції, число жертв стихії наближається до 11 тисяч осіб, безвісти зниклими вважаються понад 16 тисяч осіб. Після землетрусу на АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження.
У результаті інцидентів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометровій зони навколо АЕС, а також ввести заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. Пізніше почала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також у продуктах харчування.