Офіційний день голосування на виборах до Конгресу США та губернаторів низки штатів призначено на 8 листопада, але частина представників та прихильників Республіканської партії заздалегідь висловловили сумніви у результатах.
Зокрема, ще 1 листопада експрезидент країни Дональд Трамп написав у соцмережі «І от знову! Сфальсифіковані вибори!», опублікувавши статтю, в якій ставлять під сумнів правильність голосування поштою у Пенсильванії – тут на виборах губернатора гостра боротьба точиться між демократом Джоном Феттерманом і республіканцем Мехметом Озом. Схожої риторики дотримуються й низка інших речників та кандидатів республіканців.
Основи цього закладено під час виборів президента у 2020-му. Дональд Трамп і прихильна до нього частина республіканців досі вважають результат тих виборів недійсним. Головна підстава такої риторики – можливість поштового голосування в США. Воно триває протягом певного періоду до офіційного дня голосування. На думку Трампа, саме тоді відбуваються фальсифікації. На нинішніх виборах офіційний день голосування – 8 листопада, але надіслані поштою бюлетені вже рахують.
За даними видання The Washington Post, республіканці вимагають у судах скасування тисяч бюлетенів, надісланих поштою у Пенсильванії, Мічигані та Вісконсині. Зокрема, у Пенсильванії суд став на їхню сторону і постановив не враховувати бюлетені, на яких виборці не вказали дату на конверті, а у Вісконсині суд погодився не враховувати ті, де є питання щодо адреси.
У США республіканці закликають своїх виборців голосувати виключно на дільницях, тому переважна більшість виборців поштою – демократи.
При цьому довіра республікаців до виборів як таких упала до 40%. Це мінімум за час опитувань
За даними опитування Gallup, результати якого оприлюднили 4 листопада, у чесність виборів у США вірять загалом 63% американців і цей показних навіть дещо виріс з 2020-го. Тоді вірили 59%.
Однак ситуація виглядає набагато гірше, якщо дивитися на показники з урахуванням партійних симпатій.
На запитання «Наскільки ви впевнені, що по всій країні голоси будуть правильно подані та пораховані на цьогорічних виборах – дуже впевнені, частково впевнені, не надто впевнені чи зовсім не впевнені?» – 85% демократів відповідають, що «скоріше чи повністю впевнені». Натомість, таких серед республіканців тільки 40%. Лише чотири роки тому, у 2018-му, показник серед республіканців складав 77%.
Варто зауважити, що історично показник змінюється доволі суттєво. Наприклад, у 2008-му фіксували низьку довіру до результатів серед прихильників обох партій – по 57%. Однак настільки низький показник як зараз серед республіканців не фіксували ще ніколи.
Довіра до результатів виборів вважається фахівцями одним із базових показників для оцінки стійкості демократій.