Головні новини України та світу 4 листопада. Коротко

4 Листопада 2022, 20:50

Президент Росії Владімір Путін підписав поправки до закону про мобілізацію, що скасовують заборону на призов на військову службу з мобілізації громадян з незнятою або непогашеною судимістю за більшу частину тяжких злочинів. Відправляти на війну тепер можна буде тих, хто нещодавно відсидів за вбивства, грабежі, розбій та наркоторгівлю.

Представники американської розвідки вважають, що Іран шукає допомоги росії для посилення своєї програми створення ядерної зброї.
Про це повідомляє CNN.
Зазначається, що згідно з даними розвідки, Іран звертався до росії за допомогою у придбанні додаткових ядерних матеріалів і виробництві ядерного палива, що може забезпечити живленням його ядерні реактори і потенційно може ще більше скоротити так званий «час прориву» Ірану для створення ядерної зброї.

На полігоні Нова Демба Підкарпатського воєводства (південний схід Польщі) в п’ятницю розпочалися найбільші цьогорічні військові навчання країн Вишеградської групи (V4, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) під назвою Puma-2022. Сценарій навчань, які проходитимуть до 9 листопада, враховує також аспекти російської повномасштабної агресії проти України. У військових маневрах беруть участь майже 2 000 військовослужбовців і близько 300 одиниць військової техніки. Крім підрозділів з країн V4, в навчаннях беруть також участь підрозділи з Великої Британії і США.

Верховна рада ухвалила закон про бронювання військовозобов’язаних, які не підлягають призову на службу під час мобілізації. Уряд має розробити новий порядок бронювання, який визначатиме зокрема критерії віднесення підприємств до критичних.

В Офісі генпрокурора повідомили про арешт майна керівництва «Мотор Січ» на майже 1 млрд гривень. Йдеться про нерухомість, транспорт, гроші, а також пакети акції декількох українських підприємств.

США виділяють додаткову військову допомогу для України на 400 мільйонів доларів. Також у Пентагоні повідомили, що США разом із Нідерландами профінансують ремонт 90 чеських танків Т-72 для України.

Міністри закордонних справ країн G7 відкинули звинувачення Росії в підготовці Україною «брудної бомби». Також у спільній заяві глав йдеться, що ядерна риторика РФ є «неприйнятною» і застосування такої зброї призведе до «серйозних наслідків».

В «Дії» з’являться документи про шкільну та вищу освіту, – Федоров. За словами міністра цифрової трансформації , цифрові версії можна буде використати при пошуку роботи або вступу до університету. Федоров вказав на те, що після початку повномасштабного російського вторгнення багато українців втратили дипломати та атестати. «Забули вдома під час евакуації, залишили в тимчасово окупованих містах, частина була просто знищена під час ворожих ракетних обстрілів. Відновити документи про освіту — доволі складний бюрократичний процес. Тому їх цифровізація — це не тільки про зручність, але і про спрощення життя для тисяч ВПО», – заявив він.

Армія РФ витратила майже всю партію іранських дронів у війні проти України, — Резніков. За словами міністра оборони, перша партія дронів-камікадзе складалась з близько 300 одиниць основних типів. Вони використовувались для обстрілу цивільних об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури України. Також Резніков попередив, що у Росії є й інші контракти з Іраном на постачання безпілотників. Офіційно Іран заперечує продаж своїх боєприпасів Росії.

Шольц закликав Китай вплинути на Росію для завершення війни в Україні. Китай є великою країною і несе відповідальність за мир на планеті, зазначив канцлер Німеччини на переговорах у Пекіні. Він також запевнив, що російська риторика про ядерну зброю є неприйнятною ні для Берліну, ні для Пекіну. Шольц став першим із лідерів країн «Групи семи», який приїхав до Китаю після того, як КНР закрила свої кордони через пандемію COVID-19, а голова КНР Сі Цзіньпін переважно відмовлявся від двосторонніх зустрічей із закордонними політиками.

Автор:
Тиждень