Очільник Банку Англії Ендрю Бейлі заявив, що економічна криза, яка вразила Велику Британію, є гіршою, ніж у 1970-х роках. Про це він повідомив під час прес-конференції, передає Bloomberg.
За його словами, нині поєдналися низка чинників – це і атака Росії на Україну, і потрясіння у ланцюгах постачань після пандемії COVID-19. Усе це справило більший вплив на реальні доходи, ніж енергетична криза чотири десятиліття тому.
«Це величезний шок, – заявив Бейлі. – Якщо ви порівняєте це з 1970-ми роками, якщо порівняєте цей рік з кожним окремим роком у 1970-ті, і також грає роль державна політика з точки зору енергетичних ринків. Зараз більший шок, ніж у будь-який рік 1970-х».
У Bloomberg зазначають, що ці зауваження підкреслюють, чому центральний банк Великої Британії сигналізує про обережніший підхід до підвищення процентних ставок, ніж Федеральна резервна система США. У четвер Банк Англії найрізкіше за 33 роки підвищив базову ставку за кредитами, але заперечив очікування ринку щодо швидкого подальшого підвищення.
Бейлі зазначає, що США та Велика Британія зіштовхуються з дуже різними обставинами, оскільки зростання цін на електроенергію та природний газ у Європі, ймовірно, стримає економіку та трохи послабить інфляційний тиск.
Читайте також: Шок і хаос Сполученого Королівства
У той же час у BBC вказують, що рецесію визначають як падіння економіки країни протягом двох тримісячних періодів або кварталів поспіль. Як правило, компанії заробляють менше, зарплата падає, а безробіття зростає. Це означає, що уряд отримує менше грошей у вигляді податків для використання на державні послуги, такі як охорона здоров’я та освіта.
Раніше Банк Англії очікував, що Велика Британія впаде в рецесію наприкінці цього року і заявив, що вона триватиме весь наступний рік. Однак нові дані свідчать, що економіка увійшла в період спаду вже влітку цьогоріч. Він продовжиться у 2023-му та першій половині 2024-го.
«Незважаючи на те, що це не буде найглибшим спадом у Великій Британії, але він буде найтривалішим з початку обліку в 1920-х роках, заявив банк», – йдеться у публікації BBC.